www.hekimhan.com

 

Ölümlü Trafik Kazası 15.10.2006

Sayın hemşehrilerim az önce http://www.milliyet.com.tr/2006/10/15/son/sontur19.asp internet sayfasında kaza ile ilgili resim yayınlanmıştır.Resimde kazaya karışan araçlardan birinin ilçemize ait otobüs firması olan HEKİMHAN İTİMAT firmasına ait araç olduğu gözükmektedir..Yaralılara acil şifa ölenlere Allahtan rahmet dileriz.

Vedat SOĞUKPINAR.

              Sivas'ın Kangal İlçesi'nde 2 otobüs ve 1 kamyonun karıştığı kazada hayatını kaybeden 13 kişiden 6'sının cenazesi Malatya merkeze getirildi.
              Sivas'ın Kangal İlçesi'nde Pazar günü meydana gelen feci trafik kazasında hayatını kaybeden 13 kişiden 6'sının cenazesi Malatya Şehir Mezarlığı'na getirildi. Mehmet - Hatice Kalay çifti, otobüs şoförleri Doğan ve Adnan Ceylan ile Eda Kaya şehir mezarlığında ayrı ayrı kılınan cenaze namazlarından sonra toprağa verildi. Vahap Erdem'in ise Salı günü toprağa verileceği öğrenildi.

           Kalabalık bir vatandaş grubunun katıldığı cenazede yakınlarını kaybedenler gözyaşlarını tutamadı, bazı kişiler ise baygınlık geçirdi.

 

16 Ekim 2006 Pazartesi - iha-Malatyahaber.com

        Otopsi için Sabancı Devlet Hastanesi morguna kaldırılanlardan isimleri belli olanlar, otobüs sürücüsü Kaan Önal ile Fahri Kara ve Doğan Ceylan. Kazada yaralanan Necla Al (55) ile Adnan Ceylan'ın (44) da Sivas'a sevk edilirken yolda yaşamını yitirdiği öğrenildi.
      Ölen diğer 8 kişinin kimlik tespit çalışmalarının sürdüğü bildirildi.
     
     KİMLİKLERİ BELİRLENEN YARALILAR

        Kangal ve Sivas'taki hastanelere sevk edilen 25 yaralıdan bazılarının sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtiliyor. Kazada yaralananların isimleri ve tedavi gördükleri hastaneler ise şöyle:

     
Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde tedavi altına alınanlar; Ercan Yıldırım (27), Selim Karataş (26), Melek Oktay (24), Şemsettin Çınar (43), Şahin Sönmez (25), Ayşe Al (35), Nazmiye Kara (57), Zübeyde Bedil (36), Sait Baygın (27), Adem Doğan (17), İhsan Yazıcı (21).
      Sivas Sultan 1. İzzettin Keykavus Devlet Hastanesine kaldırılanlar; Halil Bahşi, Ahmet Bahşi, Osman Oktay (32), Selma Kara (35), Gökhan Şimşek (17), İsmail Ayhan (30), Sefa Can Al (11), Ayla Gözcü (20), Döndü Baygın (55), Volkan Öydük (12), Sercan Kara (4), Velican Kara (7).
      Sivas Devlet Hastanesinde tedavi altına alınanlar; Pınar Ateş (17) ve Rıfat Kaya (51).
 

Sivas'ta trafik kazası: 13 ölü

            Sivas'ın Kangal ilçesinde iki yolcu otobüsü ile bir kamyonun karıştığı trafik kazasında 13 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi yaralandı.
             Alınan bilgiye göre, ilçe girişindeki Kangal Köpeği Üretme Çiftliği yakınlarında, Kaan Ünal'ın kullandığı, Kangal'dan Sivas'a yolcu taşıyan 58 ED 081 plakalı otobüs ile Sivas'tan Malatya'ya yolcu taşıyan 44 AS 033 plakalı otobüs ve Sivas'tan Kangal yönüne gitmekte olan Mehmet Emin İzci yönetimindeki kamyonun karıştığı kazada 13 kişi hayatını kaybetti.
          Cenazelerin, Kangal Sabancı Devlet Hastanesi morguna kaldırıldığı kaydedildi.
          Kazada 20'nin üzerinde yaralı olduğu, Kangal ve Sivas'taki hastanelere sevk edilen yaralılardan bazılarının sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtiliyor.
     
             Kazada ölenlerin ve yaralananların kimlik tespiti çalışmaları devam ediyor.
             Sivas Emniyet Müdürü Yahya Bal, kaza yerinde 8 kişinin hayatını kaybettiğini, 5 kişinin de hastanede yaşamını yitirdiğini bildirdi.
             Bu arada, kazadan dolayı 10'un üzerinde yaralının getirildiği Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Acil Servisi'nde oluşan yoğunluk nedeniyle, başka nedenlerle buraya yapılacak hasta sevkleri diğer sağlık kuruluşlarına yönlendirildi.
     

www.hekimhan.com

www.hekimhan.org

www.hekimhanhaber.com