www.hekimhan.com

GÜZELYURT TA SEMİNERLER DEVAM EDİYOR

 

 Güzelyurt  belediye başkanı sayın Ali Seydi MİLLİOĞULARI Güzelyurt çiftçisinin bilinçlenmesi ve alternatif yetiştirilebilecek ürünler hakkında , halkın aydınlatılması için Malatya İl Tarım Müdürlüğüne yapmış olduğu baş vurular sonucu geçen hafta star verilen seminerler devam ediyor.

                                                 ASMA VE BADEM


       Malatya İl Tarım Müdürlüğü elamanları tarafından 27 . 03 . 2007 salı günü saat 10,30 da Belediye düğün salonunda seminer verildi.Seminere konuşmacı olarak Belediye Başkanı Sayın Aliseydi MİLLİOĞULLARI,Çiftçi Eğitim Şub.Müdürü Ziraat Müh. Mehmet KARINSIZ,Bitki Korumadan Ziraat Müh. Özgül İYİGÜN,Bitki Korumadan Ziraat Tek.Ali BİRİ,Çiftçi Eğitimden Ziraat Tek.Nazif SÜRÜCÜ katıldı.Açılış konuşmasını Sayın Aliseydi MİLLİOĞULLARI yaptıktan sonra,Mehmet KARINSIZ asma ve bademin  dikimi,bakımı,budaması,üreticiye ekonomik getirileri ve pazarlanması hakkında bilgi verdi.

Özgül İYİGÜN ise meyve ağaçlarının ilaçlanması hakkında halkımıza bilgi verirken ilaçlama yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiğini , bilinçsiz ilaçlamanın zararlarını dile getirdi.

MEYVE   AĞAÇLARININ GÜBRELENMESİ VE BUDANMASI

Malatya İl Tarım Müdürlüğü elamanları tarafından 29. 03 . 2007 perşembe günü saat 10,30 da Güzelyurt Belediyesi düğün salonunda seminer düzenlendi.Seminere konuşmacı olarak Belediye Başkanı sayın Aliseydi MİLLİOĞULLARI, Çiftçi Eğitim Şube Müdürü Ziraat Müh. Mehmet KARINSIZ, Ziraat Müh. Fatih TİTİRİNLİ, Ziraat Müh. Mustafa ŞAHİN, Ziraat Teknikeri Bilal TAY, Ziraat Müh. Yasemin ÖNER, Ev Ekonomisi Teknisyeni Nebahat KALKAN katıldı.Seminerin açılış konuşmasını Belediye Başkanı sayın Aliseydi MİLLİOĞULLARI yaptıktan sonra, Mehmet KARINSIZ Güzelyurt' ta alternatif ürünlerin yetiştirilmesi hakkında bilgi verdi.

 Bilal TAY gübreleme hakkında, Mustafa ŞAHİN budama hakkında vatandaşlara bilgi verdikten daha sonra uygulamalı olarak göstermek için bir bahçeye gidildi.Elma, kayısı, ceviz ve Asmanın budanmasının nasıl yapılacağı burada gösterildi.

 Bu ara da Yasemin ÖNER ve Nebahat KALKAN tarafından seminere katılan bayanlara süt ve süt ürünlerini yapılırken dikkat edilmesi gerekenler konular   ve  çocuk eğitimi hakkında bilgi verildi.

 

Haber: Yeni Hekimhan Ekspres

Fotoğraf : güzelyurtweb

 

www.hekimhan.com

www.hekimhan.org

www.hekimhanhaber.com