www.hekimhan.com

 

Okullar Arası Bilgi Yarışması

Hekimhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilk öğretim kurumları arası bilgi yarışması düzenlendi. Yarışamaya İlçe Kaymakamı Tülay Baydar, Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Ünal,Milli Eğitim Müdürü Yusuf Çoban, Hasançelebi Belediye Başkanı Mehmet Şerif Yıldırım, Şube Müdürleri ve okul Müdürleri katıldı.

YİBO’da düzenlenen ilk öğretim kurumları arası bilgi yarışmasını İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Çoban, şube müdürleri, okul müdürleri ve öğrenciler büyük bir ilgiyle izledi. 12 okulun katıldığı yarışmada her biri 5 puanlık toplam 20 soru yöneltildi. Yarışma sonunda Sakarya İ.Ö.O 90 puanla birinci olurken, ikinciliği A.Güzelyurt İ.Ö.O ve Kurşunlu İ.Ö.O 85 puanla paylaştılar 80 puanla üçüncülüğü de Atatürk İ.Ö.O ve Ş.O.M Kılıç İ.Ö.O aldı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü Hırsızlara  Aman Vermiyor.

Yaklaşık bir ay önce bir işyerinde hırsızlık olduğunu ihbarı alan İlçe Emniyet Müdürlüğü ihbar doğrultusunda verilen eşkalleri dikkate alarak eşkale uyduğu gördükleri 2 kişiyi 13.04.2007 günü saat 09:00 sıralarında çarşı merkezinde gezerken yakaladı. Yaptıkla soruşturmada çok sayıda sabıkaları olan Aslen Van nüfusunu kayıtlı E. G. ve K.G. işlemleri yapıldıktan sonra adliyeye sevk edildiler. Mahkemeye çıkan sanıklar tutuklanarak cezaevine gönderildi.

SATRANÇ ŞAMPİYONU BELLİ OLDU.

11.04.2007 günü saat 09:30 Hekimhan Kaymakamlık Satranç Turnuvası başladı. Hekimhan Lisesi Okulundan turnuvaya katılan Hacı Özdemir. Turnuvada 1. oldu birinci olan Hacı Özdemir (9-A) oynadığı maçı kazanarak harikalar yarattı. Kendisini yürekten kutluyoruz.

Kaymakamlık Voleybol Turnuvaları Başladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İlk Öğretim Okulları arasında turnuva başladı. Öğrencilerin kıyasıya mücadele sergilediği maçlara 6 okul katılıyor Sakarya İlk Öğretim Okulu, Atatürk İlk Öğretim Okulu,YİBO, Güzelyurt İlk Öğretim Okulu, Hasançelebi İlk Öğretim Okulu ve Kocaözü İlk Öğretim Okulunun katıldığı turnuva 23 nisana kadar sürecek.

Müsabaka sonuçları:

Sakarya İ.Ö.O             0 – 3    Hasançelebi İ.Ö.O

Kocaözü İ.Ö.O.          3 – 1    YİBO

Güzelyurt İ.Ö.O           3 – 1    Atatürk İ.Ö.O

GÜZELYURT’DA YAĞMUR DUASI

Hekimhan’a bağlı Güzelyurt Beldesinde çiftçiler yağmur duasına çıktı. Ala kilise önünde toplanan halk  su sıkıntısı ve kuraklığa karşı bahar aylarında henüz umdukları miktarda yağışın gerçekleşmemesi sebebiyle Karamahmut , Kuzukulağı,Selimlive kurşunlu ve kurtçullu köylüleri Güzelyurt Beldesinde bir araya gelerek yağmur için Allah’a dua ettiler.

 

www.hekimhan.com

www.hekimhan.org

www.hekimhanhaber.com