www.hekimhan.com

 

İSTANBUL HEKİMHAN KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ YÖNETİMİ

                                              DUYURUSU

                Derneğimiz tarafından ,her yıl  artık geleneksel hale gelen “Hekimhanlılar Gecesi” 31 Mart 2007 Cumartesi günü saat: 19:00’ da, İstanbul/Nakkaştepe’ de bulunan, boğaza nazır konumuyla gözalan “Rakkas Restaurant” da gerçekleştirdik.

               Rakkas’ ın büyük salonunun kiraladığımız  geceye inanılmayacak kadar  ilgi büyüktü. Geceye gelen birçok davetli, 750 kişilik kişilik salonunun dolması nedeniyle 200-300 kişide ayakta kaldı.Bu katılım öyle gösteriyorki bu coşkuya, bu birlikteliğe 1.000 kişilik değil 1.500-2.000 kişilik salonlar bile dar gelecek.buda bizim için sevindirici bir olaydır.


                Açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanımız Nihat Alpay, toplantıya katılmayan Hekimhanlı yetkililere seslenişte bulundu ve; “Artık, en az Hekimhan’ da yaşayan Hekimhanlılar kadar İstanbul’ da da var. Bu potansiyeli değerlendirmek lazım. Salt geceden geceye buluşmakla birliktelik, dernekçilik ruhunu ve amacını yaşatamayız. Şu anda halihazırda yaklaşık 300 tane dernek üyemiz var. Ama burada bu gece toplanan kalabalığa baktığımda sayı olarak ulaşılması gereken hedefin ne kadar gerisinde kaldığımızı üzülerek görüyorum.” dedi. Bu tür gecelerin yapılması hem bir araya gelmek hemde dernek olarak neler yapabiliriz bunları konuşmaktır.Şuanki derneğimizin yeri küçük olması nedeniyle, hedefimiz daha büyük bir yer almaktir. Bilindiği gibi geçen yıl Hekimhan’a huzur  evi projesi ile Belediye Başkanımız Sayın Vahit Mutlu’ya ulaştık sonuç herkesin bildiği gibi meydandadır.

          Gecemiz  Hekimhan Belediye Başkanımız Sayın Vahit Mutlu ve Millet Vekilimiz Sayın F.Mevlüt Aslanoğlu tarafından 2006 yılında yapılan huzur evi için katkıda bulunan değerli hemşehrilerimize Plaket Töreni  ile devam etmiştir.

 

BU OLUŞUMDA  MADDİ OLANAKLARI UYGUN OLAN;

 

                  Malatya Millet vekilimiz Sayın Mevlüt Aslanoğlu, eski Senatörlerimizden Sayın Mehmet Emin Sungur, Sayın İlhan Deniz, Değerli iş adamlarımızdan Sayın Bayram Şahin huzur evinin inşaat kısmını yaptırmışlar ve birerde oda döşetmişlerdir. Tüm perdeleri Sayın Tahsin Deniz, mutfak malzemelerini Kıbrıs ta ikamet eden Sayın Bayram Özer, Sayın Kazım Aslan mescit kısmını üstlenmiştir. Sayın M.Emin Sungur, Sayın İlhan Deniz, Sayın Bayram Şahin,Sayın Nezaket Sungur, Sayın İbrahim Özhan, Sayın Şükran Şerefoğlu, (Mehmet Varul’un kızı),Sayın Ali Kandemir, Sayın av.Nihat Avşar, Akçadağlı hemşehrimiz Musa Ekinci, Sayın Hüseyin Kılınç, Sayın Ali Osman Keçici, Sayın Paşa Koç, Sayın Sakin Çelik, Sayın Bekir Garipağaoğlu, Sayın Veteriner Mustafa Sarıbaş, Sayın Turan Kandemir, Sayın Oral Baran, ve Berlin de yaşayan Hasan Deniz’in teşvikleriyle, katkılarıyla huzur evi projemiz gerçekleştirilmiştir.


                Hekimhan Belediye Başkanımız Vahit Mutlu  yaptığı konuşmasında; Hekimhan’daki icraatları, olumlu ve olumsuz tepkilerle ilgili konulara değinerek, gecemizde bulunan tüm derneklere kapım açık ben oradayım. Diyerek konuşmasını tamamlamıştır.


               Daha sonra  eğlence programına geçildi. Sahneye öncelikle Pop Müzik Sanatcısı Merih Mertay  ve Halk Müziği sanatcılarımızdan Naki Yoksuli, Gülcihan Koç sahne aldı.Peşinden Mehmet Balaban ve Sevgi Ateş Hekimhan/Malatya/Arguvan türküleriyle, halaylarıyla devam etmiştir.

              Gecemize CHP Malatya Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu, Malatyalı müzik prodüktörü Şahin Özer gecemize renk katmışlardır.

             Son olarak saat 23.30 olmasına rağmen o coşkulu kalabalık dağılmadı ısrarla  büyük sanatcı Latif Doğan’ı bekledi sanırız beklediğine değdi  Latif Doğan o cap canlı  performansıyla hepimizi coşturarak unutulmaz bir gece yaşattı.
Pazar günü 01:00’ a kadar süren gecemizde anlaşılan şuki iyi bir gece,gülümseyen yüzler, duygulu, coşkulu, hemşehrilerimizin oyun pistindeki halayları kardeşçesine kenetlenmiş olduğudur.

            Sizce muhteşem olan bu gecemizde biz yöneticiler olarak bazı hatalarımız eksiklerimiz olduğu mutlaktır. Gece için hiç beklemediğimiz kadar öyle insanlar geldiki şaşkınlıktan ne yapacağımızı bilemedik, yönetim olarak oraya çıkıp kendimizi bile tanıtamadık.Yapılan bir kusur, hata,ilgi eksikliği,organizyon eksikliği varsa sizlerden af diliyoruz.Bundan böyle yapılacak gecelerde daha dikkatli,daha itinalı, daha canlı ve iyi bir dostluk havası içerisinde geçmesi için yönetime kimler  gelirse gelsin biz bu konuda destekçi olmaya hazırız.Bu kargaşada geceye gelipte  bilet alması gerekipte almayan dostlarımızada küçük bir sitemimiz var oluğunu vurgulamak isterdik ama,  varsın olsun Biz onuda aşarız ve aştıkta.Bundan sonraki gecelerimizde dersimize iyi çalışırız.

 
        Gecemiz için övgüyle bahseden ve bol bol görüntü yayınlayarak Hekimhan.net kanalıyla Tüm Hekimhan’lılara sunan Hekimhan.net yöneticilerine ayrıca çok teşekkür ediyoruz.

           Bu tür  gecelerde eleştirilerde olacak mutlaka, biz eleştirilere de açığız. Yanlız eleştiren dostlarımıza,hemşehrilerimize ricamız vardır, gelin bir olalım daha güzelini, daha hayırlısını yapalım, eleştiriken “ben Hekimhan için ne yaptım, neler yapmalıyım,  herhangi bir projem, icraatım varmı ? sivil topluma kuruluşlarında bulundum mu?derneklere üyemiyim, yöntimemi girdim, ”  gibi once kendi kendimizi eleştirmemiz gerekmiyormu? Yoksa öyle dışardan gazel okumakla olmaz bu işler. Yinede yapılan uyarılar için teşekkür ederiz.

GECEMİZE RENK KATAN;

           Başkan Vahit Mutlu ile birlikte  Hekimhan’ daki hemşerilerimizde bir otobüsle geceye katılmışlardır.Teşekkür ediyoruz.

           Köy derneklerimize, sivil toplum örgütlerine, Malatya derneklerine, İzmit malatyalılar derneğine, hekimhandan gelen misafirlerimize, gecemize malatyadan kayısı ve ceviz gönderen kaya tic. Nazif kaya ya şekerciler tic. Selim Şekerci ve ortağına bütün gecelerimize katılan Güzelyurt belediye başkanı Sayın Ali Seydi Millioğlu na, gecemizdeki tüm görüntüleri bize yansıtan Hekimhan.net yöneticilerinden Gürol Korkmaz ve  Mahir Kalaylı ya, Hekimhan.com yöneticisi Vedat Soğukpınar a, Hekimhanistan.com kurulumunu yapan Orhan Kartal a, sanatçılarımız Gülcihan Koç ve Mehmet Balaban a sponsor olan İlhan Deniz e, ve Sanatçı Sevgi Ateş e sponsor olan Ali Kemal Eren e,

GECEMİZE MADDİ MANEVİ KATKIDA BULUNAN;

 

             F.Mevlüt Aslanoğlu na, İlhan Deniz e, Bayram Şahin e, Şahin Özer e, Ali Kandemir’e, Gündüz Alpay a, Hakan Mutlu ya, Bayram Alpaslan a,Gebzeden katılan Av.Salih Alpman a, Arguvan lı Dostumuz Sadık Semih Kayhan a, huzur evi’ne maddi katkıda bulunan Münevver Karaoğlu na ve hepimize büyük bir çoşkuyla Türküleriyle unutulmaz bir gece yaşatan sanatçımız Latif Doğan a 

BİZ HEKİMHAN KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ YÖNETİMİ OLARAK

 

BAŞKAN:                              NİHAT ALPAY

BAŞKAN YARDIMCISI:    KAZIM ASLAN

SAYMAN:                            ABDURRAHMAN KANDEMİR

SEKRETER:                         ALTAN KORKMAZ

LOKAL MÜDÜRÜ:             ERDAL KORKMAZ

ÜYE:                                     ORAL ALTUNTAŞ

ÜYE:                                     TAHİR BAŞAR

TÜM KATILIMCILARA ÇOK TEŞEKKÜR EDERKEN 09.06.2007 DE TAŞDELEN’DE YAPILACAK OLAN PİKNİKTE BULUŞMAK ÜZERE DİYORUZ.

 

HEKİMHAN KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

                                          YÖNETİMİ

Yönetici Notu: 31 Mart gecesi katılmış olduğum bu güzel organizasyon için emeği geçen tüm yöneticilere ve hemşehrilerimize teşekkür ediyorum.Gönül birliği olanlar ,ben burdayım diyenler sözde değil, özde birlikte olalım diyenlerin bir çoğu gecemize katıldığını gördüm.Keşke daha sıkı dostluklar için daha fazla birliktelikler sağlansa,hanlılar olarak o gece ruhsal dejarz yaşadığımıza inanıyorum.Tüm dernek yöneticilerine teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum ,iyi ki varsınız. Vedat SOĞUKPINAR 

www.hekimhan.com

www.hekimhan.org

www.hekimhanhaber.com