www.hekimhan.com

 

Kutlu Doğum Haftası Kutlandı.

İlçe Müftülüğünce Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle “İnsan Sevgisini Geliştirme Hususları” konferansına konuşmacı olarak İl Müftü Yardımcısı Mahmut Karatepe katıldı.

İlçe Kaymakamı Tülay Baydar,Belediye Başkanı Vahit Mutlu,Garnizon Komutanı Cüneyt Ağcan,Cumhuriyet Savcısı Hacı Ünal, daire amirleri ve çok sayıda halkın katılımıyla gerçekleşti.

İlçe Müftüsü Mehemet Bayan konuşmasında şöyle dedi ;

Bu tür etkinliklerin amacı Peygamber efendimizin yaşayışını ve öğütlerini anlatmaktır. Bize düşen görev ise, anlamak ve anladıklarımızı yaşatmaktır. Hz. Peygamberin hayatında herkesin alıp istifade edebileceği mutlaka bir şeyler vardır. Yeter ki onun hayatını ve öğütlerini doğru anlayalım. Peygamberimizin hayatını doğru anlamak, Peygamberimizin hayatını ve öğütlerini dini sahada uzman kişilerden dinlemek yada yazdıklarından okumakla olur. İnsanlığın sorunlarının her geçen gün artığı günümüzde, Hz.Peygamberin barış ve sevgi yüklü öğütlerini dinlemeye ve anlamaya her zamankinden daha çok ihtiyacımız vardır.” dedi.

Sakarya İlköğretim Okulu’nda bahçe düzenlemesi yapıldı


İlçemiz Sakarya İlköğretim Okulu’nda bahçe düzenleme çalışmaları başladı

SATRANÇ ŞAMPİYONU BELLİ OLDU.

 

17.04.2007 günü saat 13:00 de Öğretmen evinde düzenlenen Kaymakamlık satranç turnuvasında1. Kademede dereceye giren Kocaözü İlköğretim okulundan Burak Coşkun kazanırken 2. Kademe de YİBO Okulundan turnuvaya katılan Hüseyin Yıldırım turnuvada birinci oldu .

23 NİSAN KONULU YARIŞMALAR

2006-2007  Eğitim Öğretim yılı 23 Nisan konulu yarışmalarda dereceye giren öğrenciler şöyle;

Resim Yarışması:

  1. Mimar Sinan İ.Ö.Okulundan Dilek Kurt

  2. Sakarya İ.Ö.Okulundan Sefa Temel

  3. Yatılı İ.Ö.Okulundan Mehmet Karabağ

Kompozisyon Yarışması:

  1. Sakarya İ.Ö.Okulundan Alper Gökçe

  2. Atatürk İ.Ö.Okulundan Gamze Özel

  3. Mimar Sinan İ.Ö.Okulundan Tansu İnan

Şiir Yarşması:

  1. Atatürk İ.Ö.Okulundan Seher Tuncel

  2. Mimar Sinan İ.Ö.Okulundan Seda Çoban

  3. Yatılı İ.Ö.Okulundan Döndü İnci

ÇİFTÇİ EĞİTİM PROJESİ BAŞLADI

İlçemizde de Avrupa Birliği (AB) hibe fonlarından yararlanmak için çeşitli projeler oluşturulmuş durumda. Birbirinden değerli bu projeler, ilçenin gerek sosyal gerek fiziki yapısını güçlendirmeye yönelik. Oluşturulan 3 projeden birisi, İlçede bilinçli çiftçilerin artmasını sağlamaya dönük, Kalifiye Çiftçi Gençler Yetiştirme Projesi. Bir diğer proje, Kuruçay havzasını ıslah etmeyi amaçlayan doğal arıtma projesi olarak göze çarpıyor. 3.’cü proje ise Sağlıklı Toplum İçin Bilinçli Anneler Projesi.

 Kalifiye çiftçiler için start verilmiş durumda 18-45 yaş arasındaki 100 çiftçiye dersler verilmeye başladı. Kalifiye çiftçi yetiştirmek için yapılan proje. 100 çiftçimize uygulanıyor. Genç çiftçilere hem teorik, hem de pratik bilgiler verilmekte. Yalnızca teorik değil  gerektiğinde öğrenciler belirli tarımsal işletmelere götürülerek  pratik eğitimlere tutulacaklardır. Bu Projeyi Kaymakamlığımız , Ziraat Odası ve İlçe Tarım Müdürlüğüde desteklemektedir. Katılımcılara  bilgisayardan tutun, meyvecilik, toprak tahlili, makineli tarım gibi birçok konuda eğitim verileceği bildirildi.

 

www.hekimhan.com

www.hekimhan.org

www.hekimhanhaber.com