www.hekimhan.com

Sivil Savunma Haftası

Sivil Savunma Haftası çerçevesinde ilçede tüm okullarda çeşitli etkinlikler düzenlendi. Herhangi bir tehlike durumunda neler yapılacağı, resimlendirilmiş bilgilerle anlatıldı. Lise ve İlköğretim öğrencilerimiz tehlike anında okulu boşaltma tatbikatı yaptılar.           

 Mevsim şartlarında son günlerde meydana gelecek şiddetli  yağışlar nedeni ile herhangi bir sel afetine hazırlıklı olmak ve böyle bir durumda neler yapılması gerektiği hakkında bilgi verildi.

Resim Kursu Açıldı.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce Güzel Sanatlar Fakültesine hazırlık kursu başladı. 100 ders saati üzerinden verilecek kursu Resim öğretmeni olan Mehmet Arıkan verecek.Kursun  ilçemiz için büyük bir fırsat olduğunu düşünerek , gençlerin bu fırsatı değerlendirmesini umut ediyoruz.

ANAP KONGRESİ YAPILDI

İlçemizde yapılan Anavatan Partisi İlçe Kongresi'nde Nusret Çavdar yeniden başkanlığa seçildi. 

Parti binasında gerçekleştirilen 9. Olağan Genel Kurul Kongresi'nde tek aday olan mevcut Başkan Nusret Çavdar, 86 delegenin oyuyla yeniden seçildi. Anavatan İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, 15 kişiden oluştu. Yoğun bir kalabalığın olduğu kongreye Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Sarıbaş, İl Başkanı Soner Gökçe, Kadın kolları Başkanı Ayşe Ece Budan, İl Başkanı Mehmet Bulgurlu İl yönetim kurulu ve 250’ye yakın partili ve misafir katıldı.

İlçe kongrelerine katılmak üzere ilçemize gelen Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Sarıbaş da Devlet bizi borçlandırıyor dedi. Sarıbaş konuşmasında;

Bu devlet borçlanmamalı, bizim devletin borca ihtiyacı yok, biz borçlandırılıyoruz, zorla biz borçlandırtıyorlar. Çünkü bize borç verenler bizden faiz almayı, bu milletin kursağında faiz almayı seviyorlar. Diyorlar ki sizin milli tasarrufunuz yok, borçla karşılayın. Bizde diyoruz ki bizim milli tasarrufunuz yok da  biz size senede 50 milyar dolar faizi nereden ödüyoruz. Bu Milletin sırtından 50 milyar dolar faiz ödeniyor. 4 senede bu devletin yabancılara ödediği faiz 185 milyar dolar faiz ödemişiz. Şimdi bu faizi ödemesek 185 milyar doları bu ülkenin menfaatleri için harcasak, neler yapılabilir söyleyeyim. Ankara-İstanbul arası hızlı tren 1 milyar dolar demek ki Ankara-İstanbul hızlı tren gibi bütün Türkiye’nin dört bir yoluna hızlı tren yapabiliriz. 185 tane Demir Çelik Fabrikası yapabiliriz. Ve bu ülkenin bütün insanlarını işsizlikten kurtara bilirim. Ne yapılabilir bu parayla? Türkiye'de bütün ev hanımlarına emekli maaş verebilirim. Bakın biz gelince açık söylüyorum projelerimizden bir bütün ev hanımlarını maaşa bağlıyacağız. Niye ailenin huzuru ve saadeti için kocası çalışmıyorsa kadınında bir emekli maaşı olursa o evde huzur olur bu evde barış olur aile bölünmez.

            Diyorlar ki bu parayı nereden bulacaksınız ? Diyorum ki  185 milyar ödemiş miyim ben bunun %20 vergi olarak alsaydım onlardan 36 milyar dolar vergi eder ayda bütün ev hanımlarına aylık 500.00YTL   maaş verirdim mesele bu”diye konuştu

 Daha sonra parti tüzüğü gereği ant içen Başkan Çavdar,  partililere katılımlarından dolayı teşekkür etti.

HABER -CAHİD ÇAVDAR

 

www.hekimhan.com

www.hekimhan.org

www.hekimhanhaber.com