www.hekimhan.com

 

Belediye dükkanlarının kira ihalesi yapıldı.

            Belediye başkanlığından aldığımız bilgiye göre , Hekimhan Belediyesinin 2006 yılı içerisinde boşalan ve el değiştiren dükkanların kira ihalesi 2886 sayılı devlet ihale kanununun 45. maddesince geçtiğimiz hafta 02.03.2007 tarihinde Belediye meclis salonunda yapıldı.

Yapılan açık artırma sonunda 25 iş yerinden 23 ü kiraya verildi . Geri kalan  eski sanayideki 2 işyerinin ihalesi ise 15 gün sonra yapılacaktır.

            Ayrıca 05.03.2007 tarihinde Atatürk  meydanındaki iki adet dükkanının satış ihalesi yapılmış , her iki işyerinide   Ali Ünver  satın almıştır.

DSP KONGRESİ YAPILDI.

İlçemizde yapılan Demokratik Sol Parti İlçe Kongresi'nde Kaya Ekici başkanlığa seçildi. 

Parti binasında gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul Kongresi'nde tek aday olan Kaya Ekici  19 delegenin oyuyla seçildi. DSP İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, 15 kişiden oluştu. Yoğun bir kalabalığın olduğu kongreye DSP Malatya İl  Başkan İbrahim Demirhan, Merkez İlçe Başkanı Vahap Tanbere, Gençlik Kolları başkanı Ömer Uzun, Yakınca Belde Başkanı Yaşar Kıbrıs, Merkez Yönetim kurul üyeleri ve bir çok  partili  katıldı.

KABLO HIRSIZLARI

Kuluncak  İlçesi Alvar - Bicir köyleri arasında Türk Telekoma ait yaklaşık 1000 metre telefon kablosu  çalındı. Kuluncak İlçe Jandarma komutanlığınca soruşturma başlatıldığı ve soruşturmanın devam ettiği bildirdi. Yetkililer halkın bu tür olaylarda bilinçli olarak hemen 155-156  imdat telefonlarını arayarak bilgi vermelerini ve vatandaşlık görevlerini yerine getirmelerini istediler.

GRİP SALGINI

 

Basak Köyünde bulunan İlköğretim Okulu’nda öğrenciler arasındaki grip salgını nedeniyle 50 öğrencinin rahatsızlığını fark eden Okul Müdürü köy muhtarına bildirdi. Bunun üzerine Milli Eğitim Müdürlüğüne arayan köy muhtarı . Kaymakamlığın ve Milli Eğitim Müdürlüğünün hemen harekete geçmesiyle çocukların tedavileri için Hekimhan Devlet Hastanesine getirildi. Tedavileri yapılan öğrencilere taburcu edilerek köylerine gönderildiler. 

DERNEKLERE SIKI TAKİP

 

İlçe Emniyet Müdürlüğü Dernekler Masası 06.03.2007 tarihinde İlçede faaliyet gösteren 23 derneği toplantı için çağırdı. Toplantıya 13 derneğin katıldığı gözlendi. Toplantıda Derneklerin eksikleri üzerine konuşuldu.

 Bu eksiklerin kısa zamanda düzeltilmesini aksi takdirde 500.00 – 1000.00 YTL arası para cezası işlem yapılacağını, İlçemizde mevcut bulunan 23 dernekten 13’nün faaliyet gösterdiği diğer derneklerin faaliyette bulunmadığı dernekler kanunlarına göre yapmaları gereken resmi işlemleri zamanında ve eksiksiz yerine getirmelerini bu eksikliklerin giderilmesi amacı ile Kaymakamlık Makamı Dernekler Şefliğine başvurmaları istendi.

 

www.hekimhan.com

www.hekimhan.org

www.hekimhanhaber.com