www.hekimhan.com

 

 

Müzik Etkinliği...13.12.2006

12.12.2006 tarihinde Halk Eğitimi Merkezi tarafından, Gençlik Eğitim Merkezi'nde düzenlenen müzik etkinliği saat 19.00'da başladı.

Hazırlanan programda saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından İnönü Üniversitesi Müzik Bölümü öğrencileri tarafından Türk Sanat müziği dinletisi verildi. Hekimhan'ın müziğe doyduğu programda, halk müziğinden de ezgiler seslendiren öğrenciler bol bol alkış aldılar.  Kendilerine teşekkür ediyoruz.

 

DAVETİYE

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ

HEKİMHAN ŞUBESİ 

Atatürk’ün Doğumunun 125 nci Yıldönümü nedeniyle gerçekleştireceğimiz İnönü Üniversitesi İ.İ.B.F. Dekan yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Hasan Hüseyin DOĞAN’ın sunacağı  “CUMHURİYET’İN KAZANIMLARI” Konulu konferansa tüm Hekimhan halkı davetlidir.

                                                          Atatürkçü Düşünce Derneği

Tarih    : 14.12.2006

Saat     : 14:00

Yer      : Hekimhan Öğretmen Evi Konferans Salonu

 

ZORLANDIK AMA 3 PUANI ALDIK...

H.Belediye Spor – 2  Adafispor – 1

 

Zekeriya Güney Stadında Pazar günü Saat 13.00 de başlayan maçın ilk dakikalarından itibaren baskılı oynayan H.Belediye Spor 10 dakikada Sezgin’in attı golle ilk yarıyı 1-0 önde kapattı. İkinci yarıda oyun disiplinini düzenleyen ve baskısını arttıran Adafı Spor. 60. dakikada Özgürün golünü durduramadı 2-0  farkı yakalamamıza rağmen. Baskısını artıran rakip takımı 78 dakikada frikikten attığı golle maçı 2-1 taşıdı 90 dakikanın sonucunda gülen taraf  H.Belediye Spor oldu. H.Belediye Spor – 2  Adafı Spor – 1

Gurubumuzda oynan 1.Amatör Küme Büyükler Ligi Maç sonuçları şöyle:

Tekspor 0, Battalgazi Belediye 3
Tecdespor 0, Malatya Demirspor 2
Telekom 2, Malatya İdmanyurdu 1
Köy Hizmetleri 1, Orduzu Belediye 1
Sıtmapınarıspor 2, Yeşilyurtspor 1 
Doğanşehir Belediye 1, Darendespor 0
Malatya Belediyespor 3 Emniyetspor 0 (hükmen)

                                                                      Haber : Erol Arı

                                                                                             

“Geçmişten Günümüze Malatyalı Şairler” kitabı çıktı. 11.12.2006

 

“Geçmişten Günümüze Malatyalı Şairler” kitabı Malatya Belediyesi tarafından yayımlandı Prof. Dr. Hasan kavruk ve Metin Özer ( Birfani )  tarafından hazırlanan kitapta 366 şair yer alıyor. Çok sayıda Hekimhan şairininde yer aldığı kitap Malatya Belediyesinden ve  kitapçılardan temin edilebilir.

Trafik Kazası sonucu: 3 yaralı  07.12.2006

Aşırı sürat sebebiyle sürücü hakimiyetinden çıkan otomobil yol kenarına çıktı.

07.12.2006 tarihinde saat 13:00 sıralarında Güzelyurt Beldesi Kurşunlu yol ayrımının 8. km. de 44 DA 127 plakalı Meryem Ölmez yönetimindeki araç hız ve dikkatsizlik sonucu sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesinin ardından yoldan çıkarak toprak zemine çarptı. Kazada Meryem Ölmez, Tülay Ayna ve M.Mustafa Gezer yaralanarak Hekimhan Devlet Hastanesine kaldırıldı. İlk müdahaleleri yapılan yaralılar Malatya Devlet Hastanesine sevk edildi.Yaralılara acil şifa dileriz.

Orduzudan Üzgün Döndük 2-1

          Demir Spor-H.Belediye Spor-1

 

        Orduzu Pınarbaşı Stadında Saat 13.00 de başlayan maçın ilk dakikalarından itibaren baskılı oynayan H.Belediye Spor 35 dakikada Demir Spordan Burak’ın attı golle ilk yarıyı 1-0 yenik kapattı. İkinci yarıda oyun disiplinini düzenleyen H.Belediye Spor 65 dakikada Salih’in attı golle 1-1 eşitliği yakaladı. Baskısını artıran takımımız 88 dakikada Osman’ın ayağından şanssız bir gol yiyerek maç 2-1 mağlup kapattı.

 

 

Gurubumuzda oynan 1.Amatör Küme Büyükler Ligi Maç sonuçları şöyle:


Adafı Spor 0, Tek Spor 0
Malatya İdman Yurdu Spor 2, Sıtma pınarı Spor 3
Emniyetspor 0, Tecdespor 3 (Hükmen) 
Orduzu Belediye Spor 4, Telekom Spor 1
Darende Spor 1, Köy Hizmetleri Spor 2
Yeşilyurt Spor 2, Doğanşehir Belediye Spor 1
Battalgazi Belediye Spor 2, Malatya Belediye Spor 2

     Aldığımız bilgilere göre gurubumuzda bulanan Emniyet Spor Ligden düştü.

EMNİYETSPOR 2. LİGE DÜŞTÜ..
Bu arada, emniyetçilerin yeralmadığı mevcut yönetim kurulu ile Emniyet Müdürlüğü yönetimi arasında sorunlar bulunduğu, Emniyet yönetiminin desteğini çekmesi nedeniyle zor durumda kaldığı öne sürülen Emniyetspor, Tecde maçına çıkmayınca, lig statüsü gereği, bir sezonda iki maça çıkmadığı için "otomatikman" bir alt kümeye düştü. Haber :malatyahaber.com

 

Tarihi Esercilere Baskın

            02.12.2006 Günü Saat:16:30 sıralarında Hekimhan İlçesi Kocaözü Kasabası Taşucu mevkiinde Hekimhan İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipleri devriye gezdikleri sırada S.D. , M.D., C.D, İ.S. ve C.I. define arama detektörü ile kazı yapmak istedikleri sırada yakalandıkları, adı gecen şahıslar hakkında Hekimhan İlçe Jandarma Komutanlığınca soruşturma başlatıldığı, soruşturmanın uzaması nedeniyle, gözaltına alındıkları soruşturmanın bitmesine müteakip mahkemeye sevk edilecekleri bildirildi.

Resim Kursu Açıldı.

Çizmek, boyamak ve  resim  yapmayı düşünüyorsanız  sanatın düşünsel-entelektüel alt yapısını, hayatın gerçekliğini sanata nasıl dönüştüreceğim diye düşünüyorsanız, bir bilen rehber hoca ile denemek,öğrenmek istiyorsanız işte Jand. Uzm. Ahmet KOÇAK.

           İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün yeni açılan resim kursunda gençlere eğitim veren KOÇAK kursa yeni bir çehre getirdi.

Sayın Koçak uzun süredir edindiği birikimini ve ustalık bilgilerini çağdaş bir biçimde yorumlayarak uyguladığı “kişiye özel”  programı ile yeteneklerini arttırmaya yönelik çalışmalarla öğrencilerin  hedeflerine ulaşmasını sağlıyor.Kendisine teşekkür ediyoruz.

 

Yaşlı kadını darp etti.

Köylü Köyünde 80 yaşındaki M.Ç, evinde akrabası A.ǒnin  saldırısına uğradı. Yaşlı kadını darp etmesi sonucunda Hekimhan Devlet Hastanesine kaldırılan M.Ç. ayakta tedavisi yapıldıktan sonra taburcu edildi. Olayla ilgili A.Ç.nin gözaltına alındığı bildirildi.
 

 Arazi anlaşmazlığı kanlı bitti

           Kuluncak’a bağlı Bayırboğazlı köyü Yünlük mezrasında 28.11.2006 günü saat 14:30 sıralarında T.E ve M.B isimli şahıslar arasında bir süredir süren arazi anlaşmazlığı yüzünden çıkan tartışma sonucunda. T.E. av tüfeği ile 2 el ateş ederek M.B’yi bacaklarından vurdu.

Yaralanan M.B. Malatya Devlet Hastanesine kaldırıldı. Olayla ilgili T.E.nin gözaltına alındığı bildirildi.

 

www.hekimhan.com

www.hekimhan.org

www.hekimhanhaber.com