www.hekimhan.com

 

İlçemiz Hekimhan Lisesi 2004-2005 Mezunlarından HAZAL TEMEL'i üstün başarısından dolayı  kutluyoruz. 09.08.2006

İlçemiz 2004 – 2005 Hekimhan Lisesi Mezunu Hazal TEMEL Türkiye Sıralamasın da SÖZ. 2  de 341 Puan Alarak 468 . olmuştur. Kendisini ve ailesini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Baba Adı :Dönmez TEMEL

Hekimhan 1988 doğumlu  Okul no:592 Diploma No:3153 Hekimhan Lisesi 2004-2005 yılı Türkçe-Matematik Bölümü Mezunu.

Not: Umarız İlçemiz okullarında görev yaptıkları halde Malatya da ikamet eden , çocuklarını Malatya da okutan yönetici ve öğretmenlerimiz bundan kendilerine pay çıkarmazlar.

İlçemizde ikamet edip,öğrencilerinin tüm gelişimini takip eden, gerektiğinde öğrenci aileleriyle bağlantıya geçip onları motive eden   öğretmenlerimiz ve idarecilerimizin ellerinden öpüyor, saygılar sunuyoruz.( www.hekimhan.com YÖNETİCİSİ )

****

İlçemize Kadın Doğum Uzmanı Doktor Tayin Oldu. 08.08.2006

            01.08.2006 tarihinde ilçemize tayin olan Op. Dr. Fatih BİROL geldiği 2 gün içinde 3 Ameliyata girdi. Cerrah Paşa Tıp fakültesi Mezunu olan Op. Dr. Fatih BİROL İhtisasını Göztepe Eğitim Ve Araştırma Hastanesinde bitirdikten sonra ilk tayin yeri olarak Hekimhan Devlet Hastahanesine tayin oldu. 29 yaşında olan Op. Dr. Fatih BİROL Çanakkale’li olup yeni görevinde başarılar dileriz.

***

Hasançelebi Kasabasında Orman Yangını ucuz atlatıldı. 04.08.2006

            Hekimhan İlçemiz  Hasançelebi Beldesi Karagüney mevkiinde TEDAŞ a ait elektrik telinin kopması neticesinde elektrik telinden çıkan kıvılcımın kuru otları tutuşturması sonucu 500 Dönümlük ormanlık arazi ile  Erdal İŞCİ, Ahmet ÇELEBİ ve  Mustafa ERİŞ isimli şahıslara ait kayısı bahçeleri yanarak zarar görmüştür.Olaya Hekimhan İlçe Jandarma komutanlığı ve Hasançelebi Belediyesi itfaiyelerinin  zamanında müdahalesi ile yangın büyümeden kontrol altına almıştır. Hekimhan Kaymakamı Sayın Tülay BAYDAR da olay yerine gelerek incelemelerde bulunmuştur.

****

Hekimhan Belediyesi Aile Çay Bahçesi(Eski Sakarya İlkokulunun Bahçesi) sosyal etkinlikler ile göz doldurmaktadır.

Belediye Aile Çay Bahçesi İşletmecisi Muhammet ÇELEBİOĞLU ‘nun azmi ile  Hekimhan halkımız  hemen hemen her gün Hekimhan dan ve Malatya’dan  getirilen mahalli sanatçılar yada guruplarla canlı müzik ziyafeti vermektedir. İşletmeci  Muhammet ÇELEBİOĞLU  buranın bir Aile Çay Bahçesi olduğunu ve buranın gerektiği gibi hizmet verilmesi için elinden gelenin en iyisini yapacağını ve herkesi çay bahçesine beklediğini ifade etmiştir.Kendisine başarılar diliyoruz.

****

Aşırı Hız Yangına Sebep Oldu.

03.08.2006 günü saat 01:00 sıralarında Malatya  - Sivas Karayolunun 35. Km. sinde Osman YÜKSEL’in kullanmış olduğu 06 BB 6107 plakalı Tır'ın  Yeşilkale köyü mevkiindeki yokuşu hızlı inmesi ve hızını ayarlayamaması sonucu  6 adet lastiğinin yanması ile yangına sebebiyet vermiştir.Yangın  Hasançelebi ve Hekimhan Belediye İtfaiyelerinin müdahaleleri ile söndürülmüştür

****

İlçemize yeni Komiser tayin edildi.03.08.2006

Amasya Merkezden tayin edilen  Komiser Sezai ERDOĞAN Evli ve 3 çocuk babası, Aslen Çankırı ’lı olan 42 yaşındaki Komiserimize yeni görevinde başarılar dileriz.

***

İlçemiz Ziraat Bankasına  yeni banka Müdürü tayin edildi.03.08.2006

Elazığ  Merkez Şubesinden tayin edilen Banka Müdürümüz Fatih SOYER Aslında memleketimize yabancı değil.Hemşehrimiz olan ve aslen Güzelyurt beldesi Polatlı Mahallesinden olan 37 yaşındaki Fatih SOYER Evli ve 2 çocuk babasıdır.Sayın hemşehrimize  yeni görevinde başarılar dileriz.

****

Hekimhan İlçe Jandarma Komutanlığından başarılı kaçak hint  keneviri Operasyonları

              20.07.2006 tarihinde İpekyolu Beldesi Yukarı Girmana Mahallesinde A.Ö.e ait Kayısı Bahçesinin içerisinde 176 Kök Kaçak hint keneviri ile 3,750 gr. Kubar  Esrar ele geçirilmiştir.

             Yine aynı gün yapılan diğer bir operasyonda da İpekyolu Beldesi Aşağı Girmana Mahallesinde M.A’nın Kayısı Bahçesi içerisinde 143 Kök kaçak hint keneviri  ele geçirilmiştir.Şüpheliler ile ilgili adli soruşturma devam etmektedir.

       

Yönetici Notu : İlgili Kanun maddesi:

2313 Sayılı  UYUŞTURUCU MADDELER KANUNU...

Madde 23 – Son fıkra

               Kenevir ekim bölgelerinde izin belgesi almadan veya izin belgesi almasına rağmen belgesinde belirtilen alandan fazla yerde veya izin belgesinde kayıtlı yerden başka yerde ekim yapanlar hakkında ellibin liradan beşyüzbin liraya kadar adli para cezasına hükmolunur.

                Esrar yapmak için kenevir ekilmesi ve her ne şekilde olursa olsun esrarın ihzar, ithal, ihraç ve satışı yasaktır.(Madde 3 ) kenevir ekenler 1 yıldan az olmamak üzere hapis cezası ile cezalandırılırlar.

Oyun Faciayla sona erdi.

20.07.2006 tarihinde Dursunlu Köyünde,  Av Tüfeği ile oyun oynayan Ferdi DOĞAN (11) tüfeğin elinde ateş alması sonucu  hayatını kaybetmiştir. Kendisine Allah tan rahmet ailesine başsağlığı diliyoruz. 

 

www.hekimhan.com

www.hekimhan.org

www.hekimhanhaber.com