www.hekimhan.com

 

Belediye Başkanımız Vahit MUTLU 1999 yılında bu yana yapılan icraatlarını sohbet şeklinde www.hekimhan .com sitemize  anlattı. Kendisine teşekkür ediyoruz.

 

                    Çok değerli Hekimhan Can İnterneti işleten arkadaşlarım aynı zamanda  www.Hekimhan.com internet sitesinde de haber yapıyorsunuz. Hem yurdumuzun, hem dünyamızın dört bir yanındaki halkımıza haber hazırlıyorsunuz bu konudaki çalışmalarınızdan dolayı sizleri kutluyorum.

                        Özellikle  haberin doğru kaynağına inmek için Makamıma kadar geldiğinizden dolayı teşekkür ediyorum. Ben Hekimhan Belediye başkanı olarak 1999 yılı nisan ayında göreve geldiğimden bu yana içimde ukde  olan ilçenin sorunlarını bir bir Belediye Meclis üyeleri ile masaya yatırdık. İlçemizdeki insanların refah payını yükseltmek için neler yapmamız gerektiği, göçün önlenmesi , Hekimhan girdilerinin çoğalması , Hekimhan’a iş sahalarının açılması daha doğrusu Belediye hudutları dahilinde yaşayan tüm insanların mahalli müşterek ihtiyaçlarının karşılanması konusunda özellikle akademisyenlerden ilgi alanına giren bilgi sahiplerinden , çevrecilikten yana  bir dizi çalışmalar oluşturduk. Bunlardan beş tanesini hayata geçirdik ve bu işleri bitirirken de desteği Malatya Millet Vekilimiz Mevlüt ASLANOĞLU ’ndan ve  Hekimhan Halkından , Hekimhan’ ın Türkiye genelinde halen faaliyette olan Sekiz tane derneğinden gördüm. Malatya da ki iş adamların dan tutun, İstanbul da ki iş adamlarından  TÜSİAD  daki çalışanlara kadar.

                    Biz hem maddi, hem manevi destek alırken  nakit para almadık.Kimden ne aldıysak mallarını aldık bizde bu malzemeleri yerlerine koyduk .Örneğin İlhan DENİZ ilçemize dört tane park aldı gönderdi bizde monte ettik yerlerine koyduk, bunun yanı sıra Mevlüt ASLANOĞLU bütün şölenlerimize bize sponsor olarak yardımda bulundular. Çağna denilen yeri 86 yıllık Belediye olmamıza rağmen bugüne kadar teşhis edilmemişti orada 30 dönümlük kadar ağaçlık bir alan vardı o alanı yeşillendirerek Çağlayan adını verdik Şaban ŞAHİN Aile çay Bahçesi ve  Spor Tesisleri adı altında güzel bir tesis yerleştirdik .Bu yerlerde  3 amaç vardı, bu amaçlar dan biri yazlık düğün salonu, ikincisi Halı Saha ,üçüncüsü Gazino ve gezi alanı. Aynı yerde yani çağlayan parkında alabalık tesisi kurma eğiliminde bir dizi çalışmalarımız mevcuttur. Ayrıca oranın sulanması içinde damlama sistemine geçilmemiz gerekiyor. Diğer bir aşamada her şeyi devletten beklemedik devletten beklersek dedik 13 tane yatırımcı bakanlığa eskiden fonlardan para kesiliyordu şimdi bunlar kaldırıldı. Sadece iller bankasından belediye mahalli imkanlarıyla baş başa kaldı. Biz iller bankasından gelecek payları beklerken. Hekimhan ciddi sorunları çözümsüz kalıyordu. Bir çözüm bulabilmemiz için 2 defa  Almanya’ya  gittik hemen hemen her yılda Türkiye’deki  8 derneğin yönetimiyle gecelerinde konuşuyoruz. Oradaki hemşehrilerimizle buluşuyoruz onların maddi desteklerini alarak ilçemizde özellikle 20  tane ilki gerçekleştirdik. Bu 20 tane ilk dediğimiz projelerimizi yazılı  bir metin halinde sunduk onları artık kamu oyuna veya www.hekimhan.com u takip eden ziyaretçilerimize,  yurttaşlarımıza, hemşehrilerimize  mutlaka ileteceksiniz. Ben buradan zevkle, merakla Hekimhan da ne var ne yok diyen, Hekimhan da gelişmişlik var mı diyen, Hekimhan yaşanır bir hale geldi mi diyen , Hekimhan özlemini çeken tüm hemşehrilerime merak edenlere buradan sevgi ve saygılarımı yolluyorum.

 Hekimhan da değişiklik var artık Hekimhan’ı gelip görmenizde yarar var diyorum. İnşallah yılda bir defada olsa bu doğdukları toprakların görmeye gelirler Ailelerini, akrabalarını ziyarete gelirler Hekimhan’ı merak ederler ayrıca Hekimhanlı olup Hekimhan’ ın gelişmesini isteyen iş adamlarımıza hali vakti iyi olan insanlardan Hekimhan da özellikle iş istihdam sahalarına yönelik iş alanlarının müesseselerinin açılmasından yana onlardan  destek bekliyorum. Bizler Belediye olarak 5-6 tane işletme yapılacak kapasitede arsalarımız var onlarıda çok cüzzi bir bedel almak koşuluyla  emlak değeri karşılığında Hekimhan’a birkaç tane işletme açmak düşüncesindeyim. Hekimhan’ın yeraltındaki maden zenginliklerinden Hekimhanlıların ve Hekimhan halkının istifade etmelerini talep ediyorum. Bu kadar zenginliğe rağmen Hekimhan halkının, Hekimhan’ın sıkıntı içerisinde günlerini geçirmesine hiçbir zaman tahammül edemiyorum ve Hekimhanlı tüm hemşehrilerimden de duyarlılık bekliyor, saygı ve sevgilerimi tekrar onlara iletiyorum.

                                   

1999 yılından bu yana Hekimhan Belediyesi olarak gerçekleştirdiğimiz 20 adet ilkler.

1.                 1000 Adet Düğün ve Sünnetlere yönelik masa sandalye projesi

2.                 Halı Saha projesi

3.                 Çağlayan projesi

4.                 İki adet Belediye aile çay bahçesi projesi

5.                 Zurbahan Suyunun ilçeye getirilmesi projesi

6.                 İlçemize hizmet eden Kaymakamlardan Hasan LÜLECİ’nin Orman fidanlığına ve bir caddeye isminin verilmesi projesi

7.                 Atatürk Atlı heykeli ve Atatürk Meydanı projesi

8.                 Belediye Arşivinin kurulması projesi

9.                 Belediye teşkilat ve birimlerinin oluşturulması

10.            Belediyenin Bilgisayar ve İnternet sistemlerine geçilmesi projesi

11.            6 yıldır yapılmakta olan Kültür Sanat ve Sünnet Şöleni projesi

12.            Futbol Sahasının çimlendirilmesi projesi

13.            Belediye Mezarlığı projesi

14.            Cenaze Arabası ve Ambulans projesi

15.            Huzur Evi projesi

16.            Kilit Taş ile yolların kaplanması projesi

17.            İlçe Merkezinin aydınlatılması projesi

18.            Yazlık düğün salonu projesi

19.            Yazı yolunun asfaltlanması projesi

20.            Özel Dershanenin devamlılığı projesi

                                                                                                           Haber Editörü

                                                                                                    Yusuf Cahid ÇAVDAR

 

www.hekimhan.com

www.hekimhan.org

www.hekimhanhaber.com