www.hekimhan.com

İlçemizde Öğretmenler Günü Kutlandı.
 

İlçemizde Öğretmenler Günü dolayısıyla, ilk tören saat 09:30 da Atatürk Anıtı önünde yapıldı. Milli Eğitim Müdürü Yusuf Çoban ile bir grup öğretmen, anıta çelenk sundu.Buradaki törenin ardından Gençlik Merkezi Salonu’ndaki törene geçildi. Bu törene Kaymakam Tülay Baydar, İlçe Jandarma Komutanı, Milli Eğitim Müdürü , bazı daire müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başlayan törende, İlk konuşmayı yapan  Milli Eğitim Müdürü Yusuf Çoban, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında : “Eğitim; bir sabır ve gönül işidir. Nesillerin yetişmesi için emek harcamak, belki de emeğin karşılığını görmeden göçüp gitmek vardır. Fakat geride bıraktıkları eserleri yaşadıklarına dair bir örnektir.'' diyerek konuşmasını tamamladı.

       Kaymakamımız Tülay Baydar ise yaptığı konuşmada öğretmenlik mesleğinin en çok fedakarlık gerektiren mesleklerin başında geldiğini, bu anlamda öğretmenlerimizin her zamankinden daha fazla sorumluluk taşıdığını ifade etmiştir.

Törende 75.Yıl İMKB.Y.İ.B.O Öğrencilerinin hazırladığı Öğretmen marşını okunduktan sonra Stajyerlik süresini tamamlayan 20 genç öğretmenimiz meslek andını okuyarak asaletlerini almış oldular.

Saat 12:30 da Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından verilen öğle yemeğinden sonra da, şehit öğretmenler için İlçe Mezarlığına gidilerek dualar okundu.

www.hekimhan.com

www.hekimhan.org

www.hekimhanhaber.com