www.hekimhan.com

 

Bir Anlık Dikkatsizlik.

03.10.2006 tarihinde saat 14:30 sıralarında  Çay mevkiinde kendi bahçesindeki ceviz  ağacından ceviz toplarken ayağı kayan Muhammet BULGURCU  yaklaşık 4 metreden betonun üzerine düşmesi sonucunda kafa tasında çatlaklar oluştuğu  ve belinin kırıldığı bildirildi. Malatya Devlet Hastanesine kaldırılan Muhammet BULGURCU ’nun sağlık durumunun ciddiyetini koruması  nedeniyle Turgut ÖZAL Araştırma Hastahanesine sevk edildiği  gelen son bilgiler arasındadır. Kendisine geçmiş olsun der, tanrıdan şifa dileriz.. 

Hekimhan Demir Çelik Lojmanları

             Malatya'nın Divriği-Hekimhan Madenleri A.Ş'yi (DİVHAN) özeleştirme kapsamında 2004 yılında 28 milyon 500 bin dolara satın alan Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (ERDEMİR), Hekimhan İlçesi'ndeki lojman ve sosyal tesisleri satışa çıkarttı.
           Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Hekimhan Madenleri'ne ait ofis, lojman, misafirhane binası ve garajın satışa çıkartıldığı bildirildi. Başvurular 25 Eylül 2006 tarihinde  tamamlandı. 

            Deveci Madenlerinin ihalesini alan Elazığlı Kolin Şirketinin bu lojman ve tesislere talip olup olmadığı henüz bilinmemektedir.
 

Karate Okulu Turnuvalara Hazırlanıyor

              İlçemizde 1 Senedir faaliyet gösteren Hekimhan Belediye Spor Kulübünün karate okulu  Malatya da yapılacak olan turnuva için hazırlıklarına başladı. Hiçbir kimseden destek almadan zor şartlarda faaliyet gösteren okulun  eğitmenleri Serdar ASLAN ve Murat KARYAZICI turnuva da iddialı olduklarını mutlaka birkaç kategoride birincilik alacaklarını ifade ettiler. Gençlere başarılar diliyoruz.

İl Özel İdare ve Köydes için Muhtarlar toplandı.

2007 Yılı Özel İdare ve Köydes Programı için 28.09.2006 günü Öğretmenevi toplantı salonunda İlçe Kaymakamımız Tülay BAYDAR başkanlığında başlayan toplantıda Köy Muhtarları Stabilize Yol ,  1. Kat Asfalt, 2. Kat Asfalt, İçme Suyu, Kanalizasyon ile ilgili taleplerini dile getirdiler.2007 programı için çalışmların devam ettiği bildirilmiştir  

Orta Doğu Teknik Üniversitesinden YİBO ’ya Destek.

Yatılı Okullara Eğitim Programı adı altında Doğu Anadolu’yu gezen Orta Doğu Teknik Üniversitenin bu haftaki durağı Hekimhan oldu Üniversitesinden gelen 40 kişilik ekip YİBO öğrencilerine 2 Bilgisayar, Zeka Oyunları,Oyuncaklar ve 650 Adet Kitap hediye ettiler.

Farklı Testler, Zeka oyunları, müzik , dans vb. eğlencelerle öğrencilere moral depolayan Orta Doğu Teknik Üniversitesi Eğitim görevlileri ve Öğrencileri akşam 22:00 sıralarında İlçemizden ayrıldılar. Kendilerini teşekkür ediyoruz.    

www.hekimhan.com

www.hekimhan.org

www.hekimhanhaber.com