www.hekimhan.com

 

Hayırsever vatandaşımızdan yardım.

Yurtdışında yaşayan Erhan & Raziye ERDEM çifti Almanya dan gönderdikleri yardım paketleriyle maddi durumu iyi olmayan vatandaşlarımızı sevindirdi. Atatürkçü Düşünce Derneğine yolladıkları yardım paketlerini, ADD Yönetim kurulu tarafından daha önceden tespit ettikleri maddi durumu iyi olmayan kişilere dağıttılar. Hayırsever vatandaşlarımıza  teşekkür ederiz.

Vefat HABERLERİ-06.11.2006

1. İlçemiz eşrafından Tarım Kredi Kooperatifinden emekli ve emeklilik sonrasında da yıllarca çarşı içinde  muhasebecilik yapan Alişirler sülalesinden Battal ASLAN yakalanmış olduğu amansız akciğer kanserinden kurtulamayarak dün vefat etmiş ve bugün İlçemiz mezarlığında defnedilmiştir.  Mevtanın kendisine Cenab-ı Allah'tan rahmet, ailesine, arkadaşlarımız olan oğulları M.Ali ve Ercan ASLAN'a ise başsağlığı diliyoruz.

2. İlçemiz eşrafından Kalaycılar sülalesinden uzun yıllar çarşı merkezinde demir doğramacılığı yapmış Mehmet Özyazgan'ın eşi Zibet ÖZYAZGAN Ankara'da vefat etmiştir. Mevta yarın Hekimhan'da defnedilecektir. Mevtanın kendisine Cenab-ı Allah'tan rahmet, ailesine ise başsağlığı dileriz.(Gönderen Murat KARA)

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi Semineri.

01.11.2006 günü Öğretmenevinde Öğretmenlere ve muhtarlara, İlçe Kaymakamlığı ve Özel İdare Müdürlü tarafından Adrese dayalı nüfus kayıt sistemi hakkın da bilgi verildi.

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi Nedir ?

Kişilerin yerleşim yerlerine göre nüfus bilgilerinin güncel olarak tutulduğu, nüfus hareketlerinin her an izlenebildiği, MERNİS kayıtlarındaki TC Kimlik Numarasına göre kişiler ile ikamet adreslerinin eşleştirildiği bir kayıt sistemidir.

Bu Sistemin Eski Nüfus Sayımlarından Farkı Nedir ?

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi nüfus sayımı değil, devamlı yapılacak güncellemeler ile yaşatılan modern bir veritabanıdır. Daha önce 10 yılda bir sokağa çıkma yasağı ile uygulanan nüfus sayımları artık yapılmayacaktır. Ayrıca bu sistemde TC Kimlik Numaralarına göre kayıt yapılacağından mükerrer kayıt ya da kayıt olamama gibi riskler yoktur.

 

 

ÖDP Olağan Kongresi Yapıldı.

03.11.2006 tarihinde saat 13:00 de başlayan kongreye Güzelyurt Belediye Başkanı Aliseydi MİLLİOĞULLARI, CHP İlçe Başkanı Kemal ÇAVUŞ, CHP İl Genel Meclis Üyesi Sayit ÖZOĞLU  Malatya ÖDP İl Başkanı Hasan KAYA, ve bir çok davetli katıldı. Divan Başkanlığını İbrahim TAŞ’ın yaptığı seçimlerde Tek aday vardı. Eski Başkan Sohbet ÖZHAN başka aday olmadığı için yeniden  seçilen başkana görevinde başarılar dileriz

.

Bir Anlık Dikkatsizlik Kazaya Sebep oldu.

29.10.2006 günü akşam saatlerinde Bağyolu Mahallesinde bulunan bağ köprüsünde direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücü maddi hasarlı  kaza yapmıştır. 44 ET 431 plakalı  aracın  yolun dar olması ve aşırı yağış nedeniyle, karşıdan gelen aracı fark edememesi nedeniyle kazanın meydana geldiği ifade edilmiştir.

www.hekimhan.com

www.hekimhan.org

www.hekimhanhaber.com