www.hekimhan.com

             

GÜZELYURT KASABAMIZDA  AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARI

Güzelyurt kasabasında sürdürülen ağaçlandırma çalışmaları kapsamında 2006 yılı içerisinde 5000 dönüm araziye 20.000 ağaç fidanı dikildi.Bu ağaçlar arasında Çam, Diş budak, Akasya, Mahlep, Kiraz, At kestanesi gibi ağaçlar dikilerek barajımız çevresine ve kasabayı güzel bir görüntü verileceği ifade edildi.

Güzelyurt Belediye Başkanı Aliseydi MİLLİOĞULLARI’ nın  ağaçlandırma ile ilgili açıklaması şöyle ;

 "Belediye olarak beldemiz genelinde ağaçlandırma çalışmalarına devam ediyoruz. Yürütmekte olduğumuz ağaçlandırma projesi kapsamında yeşil kuşak alanlar oluşturarak, hem yaşanabilir bir ortam oluşturmak hem de biyolojik çeşitliliğe katkı sağlamak hedeflerimiz arasında bulunmaktadır. Ayrıca insanlarımız için ,sağlıklı nefes alma, spor yapma, piknik ve gezi amaçlı kısacası doğa ile buluşma alanları, diğer canlılar içinse beslenme ve barınma noktaları oluşturulması hedeflenmektedir. Bu projeyle, küresel ısınmaya neden olan karbondioksit salınımının ve toprak erozyonunun azaltılmasına da katkı sağlanacaktır.Bunun yanı sıra 17 km açık ve kapalı sulama suyu sistemi hazırladık bu sistemle vatandaşlarımız sıkıntıları olmadan işlerini daha kolay ve rahatça yapabilecekler. Kasabamız içinde yol yapım ve genişletme çalışmalarını da devam ettirmekteyiz

                                                          Haber:   Mustafa Ok

 

Almanya gezisinden dönen Belediye Başkanı Vahit MUTLU ’nun açıklaması

     2 aralık 2006 tarihindeki Avrupa da ki Hekimhanlılar gecesine Malatya Millet Vekillerimizden F.Mevlüt ASLANOĞLU, Süleyman SARIBAŞ, Eski Adalet Bakanımız Seyfi OKTAY yine eski Şişli Belediye Başkanı ve Senatörlerimizden Mehmet Emin SUNGUR ile bir heyet halinde katılan Hekimhan Belediye Başkanı Vahit MUTLU gezilerini kısaca  değerlendirdi.

      ''Avrupa da ki Hekimhanlılar gecesine yaklaşık 700 kişinin katıldığını, tamamına yakınının Hekimhanlı olduğunu, amaçlarının ise doğdukları ve  geride bıraktıkları köylerine ve ilçelerine yardım etmek olduğunu , önümüzdeki yıllarda  İlçemize en az iki proje yardımı yapmak istediklerini,  Rödermark İlçesi ile Hekimhan İlçesinin kardeş Şehir olmasından dolayı üzerlerine düşenleri yapmak istediklerini beyan etmiştir.

www.hekimhan.com

www.hekimhan.org

www.hekimhanhaber.com