www.hekimhan.com

 

DEMİR MADENLERİMİZ SATILDI

             Türkiye Demir ve Çelik İşletmeleri A.Ş.'ye ait Malatya-Hekimhan'da bulunan Deveci Demir Madeni Sahasının özelleştirme ihalesinin nihai pazarlık görüşmeleri tamamlandı. 12.09.2006 tarihinde tamamlanan  görüşmelerde en yüksek teklifi 21.500.000 ABD doları ile Kolin İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş. kazandı.

                   Firmanın Hekimhan'a  peletleme tesisi yapacağı kulağımıza gelen ilk  haberler arasındadır.

                  Hekimhan'a hayırlısı olsun. İnşallah cevheri alıp, alıp başka yerlere götürmeyecek projeler üretirler.

KOLİN A.Ş. Hakkında bilgiler. http://www.kolin.com.tr/tr_kolin.aspx

 

Tamamlanan İşler Tutarı

 

: 512 456 052 USD

 

 

 

Devam Eden İşler Tutarı

 

: 2 .244 297 101 USD

                Kurucularının tamamı mühendis olan KOLİN İnşaat, 1977 yılında bir aile şirketi olarak Elazığ'da kuruldu. Kuruluşundan bu yana geçen 29 yıl içerisinde, farklı sektörlere verdiği farklı hizmet alanlarıyla gerek kamu gerekse özel sektörde, Türkiye'nin yeniden imar edilmesi sürecinde saygın ve güvenilir bir firma olarak yerini aldı.

                Büyümesini istikrarlı bir biçimde sürdüren KOLİN her yeni proje ile birlikte teknik yeterlik ve kapasitesini de artırdı. Bu büyümeye paralel olarak, KOLİN'de ağırlığını inşaat, makine, elektrik ve çevre mühendisleriyle mimarların oluşturduğu, nitelikli ve deneyimli personel sayısı da hızla arttı. Kaliteden ve güvenlikten taviz verilmeksizin, inşaat sürelerini ve maliyetlerini azaltan yeni teknolojiler geliştirildi.

               KOLİN İnşaat, kurulduğu 1977 yılından beri, 29 yıldır; yurdumuzun dört bir yanında toplam 57 projeyi başarı ile tamamlamış olup halen 32 projeyi sürdürmektedir. Çanakkale'den Gümüşhane'ye, Trabzon'dan Şanlıurfa'ya kadar ülkemizin her köşesinde bir çok karayolu, demiryolu, konut, endüstriyel tesis, sulama ve baraj projeleri gerçekleştirmiştir. Yurt dışında Afganistan'dan Ürdün'e kadar yol yapım ve sulama projelerini sürdürmektedir.

             Kolin, Türkiye'den Kıbrıs'a, Ürdün, Afganistan ve Irak'a kadar uzanan bir çalışma alanı içinde, Kabil, Amman, Lefkoşe, Tripoli gibi yurtdışı ofisleri ile birlikte sayıları iki bini bulan nitelikli ve deneyimli bir kadroyu barındırmaktadır.

             Kolin, otoyol, karayolu, köprü, viyadük, demiryolu, tünel, liman yapımını kapsayan ulaştırma projelerinden, barajlar, modern sulama sistemleri, arıtma sistemleri, su nakil hatları, taşkın koruma yapıları inşasına; endüstri kompleksleri, tamir ve bakım atölyeleri, boru hatları yapımından toplu konut, otel, hastane, ofis binaları ve askeri tesislerin inşaatını kapsayan bina – konut projelerine; enerji, haberleşme, taşımacılık projelerine kadar geniş bir alanda, çok yönlülüğünü verimlilik ve kalite anlayışıyla birleştirerek, çalışmalarını sürdürmektedir.

              Kolin İnşaat'ın hizmet yelpazesi., gruba bağlı şirketlerin çalışmalarıyla da desteklenmektedir. Turizm ve pazarlamadan, elektrik, otomotiv ve makine endüstrilerine ve liman işletmeciliğinden doğal gaz dağıtımına kadar çeşitli alanlarda faaliyet gösteren bu kuruluşlar, her proje için ihtiyaca en uygun ve doğru çözümleri sunmaktadır. Halen her türlü büyük yapım projelerini gerçekleştirebilecek alt yapısı oluşmuş olan KOLİN'in, bu noktaya ulaşması çabaları sırasında diğer yan hizmetlerin sağlanması amacıyla yurt dışı ve yurt içinde makine ekipmanı sağlayan ATLAS MAKİNA A.Ş., hazır beton, PVC tünel tipi boru ve conta üretimi yapan KOLSAN A.Ş., otomotiv sektöründe KOLPAŞ A.Ş. gibi şirketler kurulmuştur.

             Verimli ve kaliteli işi, kısa sürede gerçekleştirmeyi birincil hedefi olarak kabul eden Kolin, finansal alanda Türkiye'nin önde gelen şirketleri arasında yer almaktadır. Yurtiçi ve yurtdışı lider finansörlerin gözünde güvenilirliği kanıtlanmış, 2004 yılında 163 686 586 ABD $ ciro yapmıştır. Son üç yıl cirolarının toplamı 466 015 029 ABD $'ıdır. Kolin'in 512 456 052 ABD $'lık tamamlanmış inşaat işinin yanı sıra., kontrat bedelleri 2.3 milyar ABD $'ı bulan devam eden projeleri bulunmaktadır. Kolin, bugün başarı vadeden projelere ulusal ve uluslararası kuruluşlardan finans desteği sağlayabilecek kredibiliteye sahiptir.

            Kolin'in yurt içinde çeşitli alanlarda yatırımları da bulunmaktadır.Turizm yatırımı olarak İzmir-İstanbul kıyı şeridinin tek beş yıldızlı oteli, ve en büyük kongre merkezi olma özelliğini de taşıyan “Çanakkale Kolin Otel ve Kongre Merkezi” tamamlanarak işletmeye açılmıştır.Enerji sektöründe AKKÖY I ve AKKÖY II HEPP Projeleri ile Liman işletmeciliği alanında Çanakkale Liman İnşaatının yapımı ve işletmesi B.O.T. Modeli ile gerçekleştirilecektir. Ayrıca özelleştirme kapsamında üstlenilen Eskişehir'in doğal gaz dağıtımını sağlayan ESGAZ Eskişehir Doğal Gaz Dağıtım Şirketi ve Dikili Limanı İşletmesi de KOLİN yatırımları olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

          Gerçekleştirilen faaliyetlerin her aşamasında sürekli takip ve denetim., Kolin'in çevre, sağlık ve güvenlik konularındaki değişmez politikasında da kendisini göstermektedir. Tüm çalışmalarını uluslararası kalite, çevre ve güvenlik yönetmeliklerine göre sürdüren Kolin, ISO 9001 Kalite Yönetimi, ISO 14001 Çevre Yönetimi ve OHSAS 18001 İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı sertifikalarının sahibidir.

         Kolin, Asfalt Müteahhitleri Derneği ve Uluslararası Yol Federasyonu, Dünya Su Konseyi, Dış Ekonomik İlişkiler Konseyi, Türkiye İnşaat Sanayicileri ve Müteahhitler Birliği üyesidir. KOLİN, NATO Güvenlik Belgesi sahibidir

 

www.hekimhan.com

www.hekimhan.org

www.hekimhanhaber.com