www.hekimhan.com

 

2006 – 2007 Öğretim Yılı Büyük Bir Heyecanla Başladı.

2006–2007 Öğretim yılı İlköğretim Haftası kutlama programı Milli Eğitim Müdürlüğü’nce Atatürk anıtı önüne çelenk sunmasıyla başladı. Atatürk İlköğretim Okulunda devam eden kutlamada günün anlam ve önemini belirten Milli Eğitim Müdürü Yusuf ÇOBAN ailelerin eğitime daha çok önem vermesini ve okul öncesi eğitimin faydalarını anlattı. Sakarya ve Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerinin şiirlerinden sonra Sakarya İlköğretim okulu öğrencilerinin folklor gösterilerinden sonra tören sona erdi.

 

Muhtarlara Haneler için Numaralama öğretildi.

21.09.2009 tarihinde saat 10:00’ da 75.Yıl İMKB YİBO  İlköğretim Okulunun çok amaçlı toplantı salonunda, Başkanlığını Kaymakamımız Tülay BAYDAR’ın yaptığı ve Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)Malatya Bölge Müdürlüğü Görevlilerin katıldığı toplantıya çok sayıda Muhtar katıldı. "Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi" ve numaralama çalışmalarının anlatıldığı toplantıda. Mahalle ve köylerdeki haneler yani Ev,Ağıl, Odunluk, Samanlık vb. her yapıya numara verilmesi gerektiği anlatıldı.

SİSTEM HAKKINDA KISA BİLGİLER

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi Nedir?
Kişilerin yerleşim yerlerine göre nüfus bilgilerinin güncel olarak tutulduğu, nüfus hareketlerinin her an izlenebildiği, MERNİS kayıtlarındaki TC Kimlik Numarasına göre kişiler ile ikamet adreslerinin eşleştirildiği bir kayıt sistemidir.

Bu Sistemin Eski Nüfus Sayımlarından Farkı Nedir?
Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi nüfus sayımı değil, devamlı yapılacak güncellemeler ile yaşatılan modern ve dinamik bir veritabanıdır. Daha önce 10 yılda bir sokağa çıkma yasağı ile uygulanan nüfus sayımları artık yapılmayacaktır. Ayrıca bu sistemde TC Kimlik Numaralarına göre kayıt yapılacağından mükerrer kayıt ya da kayıt olamama gibi riskler yoktur.

www.hekimhan.com

www.hekimhan.org

www.hekimhanhaber.com