www.hekimhan.com

Vergi Haftası Nedeniyle Mektup.

19.02.2007 günü saat 10:00 da İlçemiz Mal Müdürü Abdurrahman Arslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Çoban Vergi haftası nedeniyle okulları gezerek çocuklara; Malatya Vergi İdaresi Başkanı Niyazi ÖZKÖK’ün imzasıyla, Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında hazırlanan ve ''Sevgili Çocuklar'' diye başlayan mektupta, devletin topladığı vergilerle, tüm halkın bedel ödemeden yararlandığı hizmetlere dikkat çekiliyor.

''Her gün üzerinden yürüdüğünüz yollar, köprüler, okullar, spor salonları, parklar, bahçeler, kütüphaneler, hastaneler gibi karşılık ödemeden yararlandığınız bütün hizmetleri devletimiz bize nasıl sağlıyor? Yaşlılara, kimsesizlere, fakir insanlara aktarılan devlet imkanları nereden karşılanıyor? Devletimizin tüm bu hizmetleri yerine getirebilmesi için ihtiyacı olan en önemli kaynak vergidir. Vergi vermek en önemli vatandaşlık görevlerimiz arasındadır.''
Vergi Dairesi Başkanı Özkök’ün, ''Güzel ülkemizin gelişmesi ve sağlıklı bir şekilde büyümesi vergilerin iyi toplanmasına bağlıdır'' mesajını vurguladığı mektubu, şöyle devam ediyor:
''Yaptığımız tüm harcamalarda satış fişi veya fatura almamızın en önemli görevlerimiz arasında olduğunu unutmamalıyız. Daha mutlu ve güzel bir geleceğe sahip olmamız için sizlerin bu konuda katkılarını bekliyoruz. Her şey gönlünüzce olması diler, sizlere selam ve sevgilerimi sunarım.'' diyor.

Malatya Vergi Dairesi Başkanı Niyazi Özkök’den gelen mektupları çocuklara tek tek dağıtan Mal Müdürü Abdurrahman Arslan, ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Çoban  “bu mektupları ailelerinize okuyun” uyarısında bulundu.

 

                                                                       Haber: Serdar Aslan

 

www.hekimhan.com

www.hekimhan.org

www.hekimhanhaber.com