www.hekimhan.com

DUT AĞACI AĞLAR MI?

 

14.03.2007 tarihinde Taşhan’ ın arkasındaki asırlık dut ağacı belediye tarafından kesildi. Duyanları ve görenleri derinden yaralayan bu olay herkesi üzdü.Türkiye’ nin değişik yerlerinde benzer hadiselerle karşılaşıp üzülürken, bu kez talihsiz olayı Hekimhanlılar olarak bizler yaşadık.

Hekimhan’ da yaşantısının bir bölümünü yada tamamını sürdürmüş her insanın anısına tanıklık eden bu anıt sayılabilecek dut ağacının yerinde malesef  göz yaşı ve hüzün kaldı. Hekimhan’ da ikinci bir örneği olmayan bu ağacın kesildiğini gören ve duyan insanların, ucube bir tadilatla onarımı yapılan Taşhan ve arkasındaki hamama ne türden bir zarar verdiğini sorguladıkları görüldü.

Yaşı belki de Cumhuriyetimizin iki katından daha fazla olan bu dut ağacı ne için kesildi, kesilmesi gerekiyor muydu? Bu sorulara birilerinin çıkıp cevap vermesi gerekiyor.

“Ben kestim oldu” mantığını halkımız kabul etmiyor. Kendini görevli addedip bu eylemi gerçekleştiren kişilerin hangi katta olursa olsun hesap vermelerini beklemek hakkımızdır.

 

www.hekimhan.com

www.hekimhan.org

www.hekimhanhaber.com