www.hekimhan.com

 

Danone Futbol Turnuvası sonuçlandı...

 

Danone’nin ‘Gülümseyen Gelecek’ sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında 7.’sini düzenlediği Milli Eğitim Bakanlığı Danone Küçükler Futbol Türkiye Birinciliği, için Hekimhanda düzenlenen turnuva sonuçlandı

 1. Sakarya İlköğretim Okulu,

2. 75.Yıl YİBO

 3. Hasançelebi İlköğretim Okulu oldu.

 

Takımlarımıza Malatya da katılacakları turnuvada başarılar diliyoruz.

 

Danone'nin 'Gülümseyen Gelecek' sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında 7.'sini düzenlediği Milli Eğitim Bakanlığı, Danone Küçükler Futbol turnuvası. Hekimhan bölümü başladı.

Minik futbolcuların katılımıyla Hekimhan Kaymakamlığı Zekeriya Güney stadında yapılan maçlara Sakarya İlköğretim Okulu Güzelyurt İlköğretim Okulu,75 Yıl İMKB YİBOve Kocaözü İlköğretim Okulu katıldı .Turnuva maçlarını izlemeye gelenler arasında Hekimhan Milli Eğitim Müdürü Yusuf Çoban , Hekimhan Belediye Spor antrenörü Harun Tunç,  Okul Müdürleri ve çok sayıda davetli vardı.

             Hekimhan da başlayan ve üç gün sürecek turnuvanın ardından ilk üç takım Malatya’da gidecek, burada başarı gösteren takımlar Türkiye birinciliği için mücadele edecek

Türkiye'nin 81 ilinde düzenlenen il birincilikleri ve grup birinciliği sonrasında belirlenen takımlar, İstanbul'da düzenlenecek Türkiye Birinciliği'nde mücadele edecekler. Türkiye birinciliği sonrasında en yetenekli küçük futbolculardan seçilerek oluşturulacak Danone Küçükler Türkiye Futbol Takımı ise Fransa'da düzenlenecek Danone Uluslar Kupası'nda Türkiye'yi temsil edecek.

Danone Uluslar Kupası, her yıl 32 ülkeden 10-12 yaş arası 2.5 milyon çocuğun katılımıyla gerçekleşiyor.

 

www.hekimhan.com

www.hekimhan.org

www.hekimhanhaber.com