www.hekimhan.com

          Zaman zaman yaptığım gibi bu gün yine internette dolaşırken kilometrelerce uzakta ve yıllar öncesi Hekimhan'ına düştü yolum. İlginç ve ilginç olduğu kadar beni duygulandıran bir tespitle karşılaştım.

             Evet yıllar önce daha genç bir kaymakamken 1985 yılında Hekimhan'a atanmış ve her mülki idare amiri gibi yapmam gerektiğine inandıklarımı yapmaya çalışarak Burdur Gölhisar'a atanmam üzerine de günahları ile ve sevapları ile ve bir çok iyi ve kötü anılarıyla yapabildiklerimi Hekimhan'a bırakarak ayrılmıştım.

              Aradan yıllar geçti kolay değil tamı tamına 20 yıl ve yaptıklarınız bir vefa duygusu ile beslenerek teknolojinin son harikası internet yolu ile dünyaya duyuruluyor. 

               Öncelikle Hekimhan'ın 20 yıldaki gelişimini, siteye konulan birbirinden ilginç ve güzel resimlerle tahlil etmeye çalıştım.

            "1986-87 öğretim yılındaki başarıya imza atan ve ismini tespit edebildiğimiz eli öpülesi yöneticilerimiz" başlığı ile ismime yer verilmesi;  Daha önemlisi şu an nerede ve ne yaptıklarını bilmediğim ve nerede ise isimleri unutulmaya yüz tutmuş birkaç mesai arkadaşımın  o yıllardaki samimi çabalarının gözümün önünden geçmesine vesile olması bile her türlü teşekküre değer niteliktedir.

               O yıllarda mezun olan ve bugün önemli görevlerde hizmet veren Hekimhanlı gençlerin eğitimdeki başarılarında ne kadar hizmetim ve katkım olmuş onun takdirini yine sizlere bırakıyor, bizlerin bu şekilde anılmasına vesile oldukları için  adsız kahramanlar olan o dönemin gerçek eğitimcilerinin önlerinde şükranla eğiliyorum.

                Bu vesile ile Hekimhan'lı hemşehrilerime en içten duygularla selam sevgi ve saygılar sunuyorum.

              Bu web sitesini tasarlayarak emek veren ve  dünyaya dağılmış Hekimhan'lıları bir platformda buluşturanları kutluyorum.

 

Hikmet Cavit ERDOĞAN

Hekimhan Eski Kaymakamı

Mülkiye Başmüfettişi

İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı

 

www.hekimhan.com

www.hekimhanhaber.com