www.hekimhan.com

 

30 Temmuz 2007 Hekimhan Deklarasyonu

 

Türkiye’de ve Dünya’nın değişik yerlerinde yaşayan Hekimhanlılara duyurulur.

         29 Temmuz 2007 Pazar günü Hekimhan’da „Hekimhan için ne yapabiliriz“ konulu bir toplantı yapıldı. Hekimhan’ın sorunlarının masaya yatırıldığı toplantıya Hekimhan Kaymakamı Sayın Tülay Baydar, Belediye Başkanı Sayın Vahit Mutlu, Güzelyurt Belediye Başkanı Sayın Aliseydi Millioğulları, Hasançelebi Belediye Başkanı Sayın M. Şerif Yıldırım, Hekimhanlı yöneticiler, Hekimhan eksenli derneklerin temsilcileri, yerel basın mensupları ve ilgili hemşerilerimizden oluşan kalabalık bir grup katıldı.

           İlginç konuların tartışıldığı toplantıda özetle; Hekimhan’ın çok sayıda bilim insanı, iş insanı ve bürokrat yetiştirdiği fakat bu gücün hekimhan’a yeterince yansımadığının altı çizildi. Hem dışarıdaki, hem de memleketteki hemşerilerimizin Hekimhan’ın sorunlarına sahip çıkmadıkları, bu nedenle de insanlarımızın zor günler yaşıyor olduğu söylendi.

            Uzun süren toplantı sonucu katılımcılar, ilk kez bu denli bir toplantının yapıldığını ve bunun önemli bir başlangıç olduğunu vurguladılar. Bir adım daha ileriye gidebilmek amacıyla katılımcılar arasından 12 kişilik bir girişim grubu oluşturuldu.

            Söz konusu grup 30 Temmuz 2007 Pazartesi günü kendi arasında toplanarak bu girişimi “Hekimhan Tanıtım ve Geliştirme Platformu” olarak adlandırdı.

Platformu oluşturanlar kendi aralarında sorumluluk alanları belirledi ve aşağıdaki kararlar alındı:

“Hekimhan için ne yapabiliriz” konusu sürekli gündemde tutulacak.

Hekimhan kökenli bütün hemşerilerimizle, Hekimhanlı bilim insanı, iş insanı ve bürokratlarla iletişim kurulup destekleri alınacak.

Hekimhan eksenli bütün dernekler arasında bir koordinasyon oluşturulması için çalışılacak.

20 Ekim 2007 Cumartesi günü Ankara’da, Hekimhan eksenli bütün derneklerin temsilcilerinin, Hekimhanlı bürokratların, bilim insanlarının, iş insanlarının ve duyarlı hemşerilerimizin katılacağı bir toplantı düzenlenecek. Toplantıda, “Hekimhan için ne yapabiliriz” ‘in yanı sıra Hekimhan eksenli derneklerin koordinasyonu, hemşerilerimiz arasında iletişim ağı kurma ve Hekimhan’da bir panel düzenleme konuları da ele alınacak.

Ankara toplantısına bağlı olarak Türkiye’nin çeşitli yerlerinde ve Avrupa’da benzeri toplantıların yapılması için girişimde bulunulacak.

Tarihi kesin olmamakla beraber 2008 yılı Temmuz ayının ikinci yarısında Hekimhan’da “Hekimhan için ne yapabiliriz” konulu bir panel düzenlenecek. İki veya üç gün sürmesi düşünülen panele Hekimhanlı bilim insanları, iş insanları, bürokratlar, dernek yöneticileri ve duyarlı hemşerilerimiz davet edilecek.

Bu toplantılardan ve panelden elde edilecek sonuçla bir proje oluşturulacak. Oluşturulan proje veya projeler dahilinde Hekimhan’a yönelik çalışmalar başlatılacak.

Bütün bunların yapılabilmesi hemşerilerimizin bu konuya gösterecekleri ilgiye ve desteğe bağlıdır. Hiç bir iş kendiliğinden olmaz. Birileri niyet etmeli ve sonuca varabilmek için çaba sarf etmelidir. Oldukça büyük bir güç gerektiren bu işi kotarabilmemiz için mümkün olduğunca daha çok hemşerimizin desteğine gereksinim duymaktayız. Herkes kendi enerjisinden bir pil kadar katkıda bulunsa yeter. Binlerce pilin enerjisini birleştirebilirsek dev bir güç yaratabiliriz.

Lütfen sesimize kulak verip bize destek olmaya çalışınız! Bu bildiri aynı zamanda bir davetiyedir ve bütün hemşerilerimiz bu davetin muhatabıdır.

Saygılarımızla

Hekimhan Tanıtım ve Geliştirme Platformu

 

Çok Önemli Not:

Bütün hemşerilerimize tek tek ulaşmamız ve onların nerede, hangi konumda olduklarını tesbit etmemiz mümkün değildir. Lütfen bu yazıyı okuyan hemşerilerimiz hem kendi hem de tanıdıkları Hekimhanlıların isim ve adreslerini bize iletsinler ya da en azından tanıdıklarını bu duyurudan haberdar etsinler. Hedef kitlemiz belli... Lütfen özel davet beklemeyiniz. Gelin, ne yapacaksak birlikte yapalım. Sizin de katkınız olsun. 

Aynı sorun dernekler için de geçerlidir. Hekimhan eksenli derneklerden kastımız; Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde ve Avrupa’da etkinlik gösteren Hekimhan ilçe, kasaba ve köy derneklerinin tümüdür. Henüz bu derneklerin hepsinin yerlerini ve isimlerini biliyor değiliz. Söz konusu derneklerimizin üyelerinden ve yöneticilerinden kendilerini bize tanıtmalarını önemle rica ederiz!

 

www.hekimhan.com

www.hekimhan.org

www.hekimhanhaber.com