www.hekimhan.com

 

Hekimhan 'da Ölümlü Trafik Kazası

Fotoğraflar:http://www.hurriyet.com.tr/gundem/9997173.asp?gid=229&sz=75057

Hekimhan'da 26.09.2008  tarihinde meydana gelen trafik kazasında 3 kişi hayatını kaybetti, 15 kişi de yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Hekimhan-Arguvan karayolunun Salıcak köprüsü mevkisinde arkasında römork olan traktör, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu devrildi. Kazada Sadık Ercan (70), Fadime Deniz (32) ve Taner Ercan (37) olay yerinde hayatını kaybederken, 15 kişi ise yaralandı. Hekimhan Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralılardan 5'i, durumlarının ciddiyeti nedeniyle Malatya Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

YARALILARIN KİMLİKLERİ

Malatya'daki trafik kazasında yaralananların kimlikleri belirlendi.
     Malatya'nın Hekimhan ilçesinden Arguvan ilçesine gitmekte olan Avni Ercan yönetimindeki 44 EH 974 plakalı traktörün Salıcak köprüsü mevkisinde şarampole yuvarlandığı ve 3 kişinin öldüğü kazada yaralanan 13 kişinin kimlikleri şöyle:
     Bilal Budak (14), Cansu Deniz (14), İnsaf Çelik (43), Songül Ercan (14), Sibel Çelik (12), Kadriye Deniz (12), Güler Özer (19), Zeynep Ercan (13), Esengül Ercan (12), Hüseyin Özer (63), Zerrin Özer (18), Leyla Ercan (17) ve Ayhan Çelik (18).
     Yaralananlardan 7'sinin Hekimhan Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) öğrencisi oldukları ve bayram tatili için evlerine döndükleri belirtildi.

kaynak:Hekimhan-Gazetesi@googlegroups.comHekimhan Kaymakamı Ramazan Fani, yolun kayganlığı nedeniyle traktörün virajı alamayarak devrildiğini belirtirken, kazayla ilgili soruşturma sürüyor.

Ölenlere Allahtan Rahmet,yaralılara acil şifalar dileriz.

Kaynak: www.malatyahaber.com  -  www.hurriyet.com.tr

www.hekimhan.com

www.hekimhan.org

www.hekimhanhaber.com