www.hekimhan.com

‘’Hekimhan Eğitime Destek Kampanyası’’

Hekimhan Platformunun kurucuları,gönüllüleri,Hekimhan sevdalıları...

Şimdi Yardım Zamanı.

 Hekimhan Kaymakamlığımızın başlatmış olduğu bu kampanyaya tüm  hemşehrilerimizin canı gönülden destek vereceği kuşkusuzdur.

 Kış ayları şiddetini göstermeden,  okullarımızın zati ihtiyaçlarını en kısa sürede karşılamak önceliğimiz olmalıdır. 

Bu projeye bende Söğüt İlköğretim okulumuzun BOYA-BADANA ve Eğitim ihtiyaçlarının bir kısmını karşılayarak destek vermeyi taahhüt ediyorum.

Çocuklarımızın yüzünü güldürmeye  var mısınız?

( Not:Okulun ihtiyacı olan  80 Kilo BOYA Samsun'dan İlçemize gönderilmiştir.)

                                                                                                 VEDAT  SOĞUKPINAR

                                                                                                      SAMSUN CUMHURİYET SAVCISI

cavedat@hotmail.com

 PROJEYE YARDIM GÖNDERENLERİN LİSTESİ

 

'' Gelecek için yetiştirilen vatan çocuklarına, hiçbir güçlük karşısında baş eğmeyerek tam sabır ve dayanıklılık ile çalışmalarını ve öğrenimdeki çocuklarımızın anne ve babalarına da yavrularının öğrenimlerini tamamlaması için her fedakarlığı göze almaktan çekinmemelerini tavsiye ederim. Büyük tehlikeler önünde, uyanan milletlerin kararlarında ne kadar ısrarlı olduklarını tarih doğrulamaktadır. Silahı ile olduğu gibi kafasıyla da mücadele mecburiyetinde olan milletimizin, birincisinde gösterdiği kudreti ikincisinde de göstereceğine asla şüphem yoktur. ''

 Mustafa Kemal ATATÜRK -1921
 

 

 

Değerli Hekimhanlılar

       Bilim ve teknolojideki hızlı gelişmeler ve bunların sonucu sosyo-ekonomik, siyasal ve kültürel değişimler nedeniyle eğitim, gelişmiş toplumlarda olduğu gibi ülkemizde de üzerinde en çok durmamız gereken konudur. Zira eğitim: Gelişmiş toplum olmanın, bilgi çağını yakalamanın ve  sosyo- ekonomik gelişmeyi sağlamanın en önemli aracıdır.

      Yarınlarımızı kendilerine emanet edeceğimiz gençlerimizin  üretken, nitelikli, dünü bugünle, bugünü de yarınla iç içe ve müşterek değerlendirebilecek, çağını idrak etmiş nesiller olarak yetiştirilmesi için; kamu görevlileri olarak bizlerin, siyasetçilerimizin, eğitimcilerimizin, sivil toplum örgütlerimizin, velilerimizin kısacası tüm toplumumuzun eğitim konusunu sahiplenmesi gerekmektedir. Zira ‘’eğitim devletin tek başına altından kalkabileceği bir alan değildir.’’Bu bağlamda Hekimhan’da daha nitelikli ve başarılı gençler yetiştirebilmek için neler yapabileceğimiz, eğitim kurumlarımızın fiziki şartlarını nasıl iyileştirebileceğimiz konuları, 11 Temmuz 2008 tarihinde  düzenlediğimiz ‘’Hekimhan Platformu’’ ve sonrasında İnönü Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, Fransa Rouen Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Cafer Özkul  ,  belediye başkanlarımız ve bazı Hekimhanlı hemşehrilerimizle gerçekleştirdiğimiz toplantıda etraflıca tartışılmış ve kaymakamlığımız öncülüğünde ‘’Hekimhan Eğitime Destek Kampanyası’’nın başlatılması kararlaştırılmıştır.

  ‘’Hekimhan Eğitime Destek Kampanyası’’ nın amacı:

      - Öğrencilerimize eğitim ve öğretim hizmetlerinin en iyi şekilde sunulabileceği fiziki şartları sağlamak,

     

       -   Kamu imkânlarıyla temininde güçlük çekilen modern eğitim materyallerini öğretmen ve öğrencilerimizin hizmetine sunmak,

       -  İhtiyaç sahibi öğrencilerimizin eğitim giderlerine katkı sağlamak,

       -  Özellikle köylerimizde görev yapan öğretmenlerimizin barınma problemini çözmektir.

        Projenin hayata geçirilmesinde uygulanacak yöntem ise ,Kaymakamlığımızca proje kapsamında eğitim kurumlarımızın ihtiyaçlarının tespiti amacıyla oluşturulan ekipler en kısa zamanda tüm eğitim kurumlarımızın ihtiyaçlarını yerinde tespit edecek,tespitlerini fotoğraflayacak ve ihtiyaçların yaklaşık maliyetini çıkaracaktır. Bu tespitler Kaymakamlığımızın internet portalında (www.hekimhan.gov.tr/egitimedestek) yayınlanacak ve kampanya kapsamında yardımda bulunmak isteyen kişiler hangi okulun neye ihtiyacı olduğunu ve bu ihtiyacın hangi maliyetle karşılanabileceğini inceleyebileceklerdir.

Tespit edilen ihtiyaçlarla ilgili yardımda bulunmak isteyenler söz konusu ihtiyacı bizzat( ayni olarak) karşılayabileceği gibi, Kaymaklığımızın “Köylere Hizmet Götürme Birliği” kampanya hesabına da aktarabileceklerdir. Yapılan yardımların sonunda nelerin yapıldığı ve işlerin maliyeti Kaymakamlığımızın internet portalında yayınlanacak, kamuoyunun bilgilendirilmesi sağlanacaktır.

Kampanya kapsamında yapılan ayni ve nakdi yardımların tamamı “ Eğitime % 100 Destek Kampanyası” kapsamında vergi mükelleflerince gider olarak gösterilebilecektir.

Büyük Önder Atatürk’ün: “En mühim ve feyizli vazifelerimiz, millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lazımdır. Bir milletin hakiki kurtuluşu ancak bu suretle olur.” sözlerinin ışığı altında eğitim sorunlarımızın çözümü noktasında bizlere katkı sağlayacaklarından emin olduğumuz tüm Hekimhanlılara şimdiden teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.               18 Eylül 2008

                                                                                            

                                                                                                Ramazan Fani

                                                                                                                Hekimhan Kaymakamı

 

 

LÜTFEN KAMPANYA SAYFASINI ZİYARET EDİNİZ.

http://hekimhan.gov.tr/egitimedestek

       NASIL DESTEK VEREBİLİRİM?

      BİZE ULAŞIN

       PROJE UYGULAMALARI

      PROJEYE DESTEK VERENLER

Okulların ne gibi ihtiyacı olduğunu görmek için okul  isimlerin üzerine tıklayınız.

   Mimar  Sinan                  İ.Ö.O

   Atatürk                             İ.Ö.O

   Güzelyurt Faraşlı            İ.Ö.O

   Sakarya                            İ.Ö.O

    Söğüt                                İ.Ö.O

   75.Yıl İMKB Yibo

   Hasançelebi                   İ.Ö.O

    A. Kirmanlı                  İ.Ö.O

   Gelengeç Dereevler    İ.Ö.O

  Yukarı Kocaözü          İ.Ö.O

   Güzelyurt Çerme        İ.Ö.O

    Güzelyayla                  İ.Ö.O

    Cecimli                        İ.Ö.O

    Kurşunlu                     İ.Ö.O

   A.Güzelyurt                İ.Ö.O

   Şehit ONB. Münir Kılıç İ.Ö.O

    İmam Hatip Lisesi

    Hekimhan  ATL VE METEM

www.hekimhan.com

www.hekimhan.org

www.hekimhanhaber.com