Malatya (Hekimhanlı) Daire Başkanı

 

Yargıtay 1. Ceza Dairesi Başkanlığına, aynı dairenin üyelerinden hemşehrimiz Mehmet Yalçın seçildi.

İKİ ADAY VARDI
Cinayet ve bir çok önemli davaların  karara bağlandığı Yargıtay 1. Ceza Dairesi başkanlık seçimi sonuçlandı. Daire Başkanı Cengiz Erdoğan`ın yaş haddinden emekliye ayrılmasıyla boşalan Daire Başkanlığına önce Yargıtay Genel Sekreteri Ahmet Ceylani Tuğrul aday oldu.

Pazartesi günü başlayan seçimlerde Tuğrul, tek başına seçimlere girdi. Tuğrul, yapılan oylamalarda seçilebilmesi için gerekli olan çoğunluğa ulaşamadı. Bugün, Daire başkanlığına aday olabilmesi için gerekli olan 6 yılı dolduran Yargıtay 1. Ceza Dairesi üyesi Mehmet Yalçın, daire başkanlığına aday oldu.

Seçimlerde Tuğrul ile yarışan Yalçın, 127 oy alarak Daire Başkanlığına seçildi. Tuğrul`un 96 oy aldığı seçimlerde 11 üye boş, 6 üye de geçersiz oy kullandı.

60 YAŞINDA..
Açık bulunan Ceza Dairesi Başkanlığı'na seçilen Yalçın'ın, 1948 Hekimhan doğumlu olduğu, Hukuk Fakültesi'nden 1969 yılında mezun olduğu ve mesleğe Malatya'da hakim olarak başladığı öğrenildi. Sırasıyla Horasan, Arguvan, Yalvaç hakimlikleri, Yalvaç ve Fethiye Ağır Ceza Mahkemesi başkanlıkları ve Yargıtay Cumhuriyet Savcılığı görevinde de bulunan Yalçın, 2002'de Yargıtay üyeliğine seçilmişti. Yalçın evli ve 2 çocuk babası.

5 yıl boyunca başkanlık yapacak olan Sayın  hemşehrimize görevinde başarılar diliyoruz.

VEDAT  SOĞUKPINAR

Haber :www.malatyahaber.com

www.hekimhan.com

www.hekimhan.org

www.hekimhanhaber.com

cavedat@hotmail.com