KAYISI ARAŞTIRMA VE PROJE GELİŞTİRME DERNEĞİ KURULDU

Erhan SOĞUKPINAR


Kayısı Araştırma ve Proje Geliştirme Derneği Başkanı Erhan Soğukpınar, derneğin kurulması nedeniyle Avşar Otel'de basın açıklaması yaptı. Aynı zamanda Malatya Belediyesi İştirakler Müdürlüğü görevini de yürüten Erhan Soğukpınar, "Yedi kişilik yönetimle derneğimizi kurduk. Yeni kurulan derneğimizin kısa, orta ve uzun vadede gerçekleştirmeyi planladığı projelerimiz var. Veya projelerin gerçekleştirilmesi için girişimlerde bulunacağız" şeklinde konuştu.
"Kayısı Araştırma ve Proje Geliştirme Derneği kısaca; Türkiye sınırları içerisinde üretim yapan kayısı ve meyve müstahsillerinin ve tüccarlarının daha iyi üretim, iç ve dış pazarlama ve mesleki eğitim, mesleki dayanışma, birlikte hareket etme imkanlarının geliştirilmesi amacı ile kurulmuştur" diyen Soğukpınar, "Kayısı konusunda yön ve yol gösterici olacağız" ifadelerini kullandı.
Malatya'da 617 dernek bulunduğunu, bu derneklere ek bir dernek kuruldu gibi algılanmamasını istediklerini ve tabela derneği olmayacaklarını savunan Soğukpınar, derneklerin serbest kabiliyetleri olması nedeniyle kamunun başaramadığını dernek vasıtasıyla yapmak istediklerini iddia etti.
 

Haber:Malatyaguncel.com

www.hekimhan.com

www.hekimhan.org

www.hekimhanhaber.com

cavedat@hotmail.com